| YuLiAnDrEeA a întrebat:

mi-as dori foarte muuuult un husky siberian, am gasit deja, dar nu asta este problema.Nu stiu cum sa ii conving pe ai mei sa ma lasa sa am catel, pentru ca stau la bloc, ce pot sa fac?

8 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Buna! asa cum zice si @usiha, catelul va fi chinuit la bloc mai ales ca este de talie mare! este nevoie sa il scoti de multe ori la plimbare etc.
uite o solutie:il iei dar il duci la tara la bunici.tu va trebui sa faci tot posibilul sa te duci acolo cat mai des.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,te rog il chinui la bloc, animalele de talie mare sunt foarte chinuite la bloc, nu au spatiu trebuie sa ii scoti afara de 3 ori pe zi si sa ii plimbi ca lumea macar 30 de minute.Eu am o vecina care are husky si saracu caine...vara urla nu alta de caldura desi sta cu aerul conditionat deschis...ia-ti un caine mic cel mai bine

| YuLiAnDrEeA explică (pentru anonim_4396):

Ok,mersi,dar cum ii conving si cu ala mic?

| anonim_4396 a răspuns (pentru YuLiAnDrEeA):

Le spuic a tiai dori un animal, ca asa o sa devi mai responsabil, o sa te faca mai matur pentru ca o sa trebuiasca sa ai grija de el.promiti ca o sa iei note bune si gata, si eu am 2 catei un pechinez si un bichon, pechinezul il am de la 7 ani.acum am 19 este o babuta, bichonul are 6 ani si il am de 4 ani l-am gasit in piata si l-am pastrat.si gandeste-te ca mama este obsedata de curatenie si am 2 caini este frumos, sunt cei mai buni prieteni

| NoNameJunior a răspuns (pentru YuLiAnDrEeA):

Un catelus mai mic ar fi foarte bine! un bichon ti-as recomanda.totusi,sa il scoti de minim 2-3 ori pe zi afara.stii de ce? face miscare+ia aer+isi face nevoile in iarba si nu in casa. uite cum sa ii convingi pe parinti:te duci la ei si le spui:
-Imi doresc si eu foarte mult un bichon! va rog mi-l puteti lua? sau daca nu vreti bichon orice alt caine dar sa fie de talie mica! va rog din tot sufletul meu! o sa iau note bune la scoala, o sa fiu mai ascultatoare, o sa fac treaba prin casa timp de 1 luna si orice vreti voi adac mi-l luati! o sa ma ocup eu de el.eu o sa il scot afara, eu o sa il dresez si altele.deci,imi pot lua un caine? va roooooooooooooooooooooooog!
Sper sa mearga! succes!

| YuLiAnDrEeA explică (pentru NoNameJunior):

Am mai incercat, dar mersi oricum

| YuLiAnDrEeA explică:

Deci din cate se vede trebuie sa renunt la husky

| LoveÈℓa a răspuns:

Nu stiu ce sfat sa-ti dau dar sa stii ca acesati caini hasky cer mult spatiu. Poti tu sa-l plimbi 2 ore ca tot nu ajunge. Trebuie sa stai la casa ca sa poti sa ai unul.Ce crezi ca poate face un caine husky intr-un apartament, se duce din dormitor in sufragerie ca sa mai faca si el miscare.Incearca sa-i convingi sa-ti ia alta rasa de caine presupun ca mai ai si alti caini care iti plac. Fara suparare dar un hasky ca sa stea la bloc este ca si in inchisoare pentru el.Bine asta este doar parerea mea.