| TheStranger a întrebat:

Pe data de 6 Octombrie 2012 cateaua mea a nascut 5 catei sanatosi, (ea nu avea nici un an cand i-a nascut, am lasat-o nesupravegheata si a ramas gravida...) Dupa o saptamana de la nasterea cateilor a inceput sa i se faca rau, nu a mai mancat aproape nimic si a slabit enorm.Am chemat un medic veterinar si el a zis ca a facut cadere de calciu si i-a dat vreo 3 zile injectie.Era foarte slabita si nu putea sa umble aproape deloc. Dupa a inceput sa umble, dar dupa cateva zile iar a inceput sa se prabuseasca, nu mai manca aproape deloc si i se vedeau deja oasele.Am luat cateii de la ea crezand ca poate din cauza lor nu-si poate reveni (am crezut ca poate nu are lapte si ei ii sug viata din ea), dupa a inceput iar sa-si revina cat de cat, dar dupa iar s-a facut mai rau, pana cand a ajuns sa aiba si diaree.Azi am dus-o la un alt medic veterinar si el a zis ca a ramas un catel in interiorul ei si a putrezit, iar maine dimineata va fi operata.Ce ziceti exista sansa sa supravietuiasca, avand in vedere caci maine va fi o luna de cand a nascut si de cand a ramas in burta acel catel?
E cateaua mea preferata si stiu ca am gresit deoarece nu am dus-o din timp la un medic veterinar serios si am invatat sa am mai multa grija. Puteti va rog din suflet sa ziceti o rugaciune pentru ea? Nu o faceti pentru mine, ci pentru ea...Nu mai vreau sa sufere, vreau sa fie iar plina de energie si sa se poata bucura de cateii ei frumosi...

Răspuns Câştigător
| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns:

Da va supravietui! Alta data sa numai faci asa eva si sa te inveti minte. happyMai mult ca sigur va supravietui este imposibil daca veterinarul a spus ca se poate opera crede-ma si mie mi s-a intamplat si a avut 78% sanse mi-a spus veterinatul.A facut operatia si dupa cateva zile si-a revenit! happy

| TheStranger explică (pentru PяĬɔhĬηĐεℓ):

Tin sa va anunt ca astazi a murit :'(. Pana la urma a fost diagnosticata cu cancer si medicii au zis ca va trai maxim o saptamana, asa ca au adormit-o. Abia luna asta ar fi implinit un an, din 5 catei au ramas 2 baieti care sunt foarte sanatosi si mananca foarte bine, deja au inceput sa latre.
Va multumesc frumos de incurajari, chiar am sperat sa supravietuiasca, dar se pare ca nu a fost sa fie asa din pacate...
Va multumesc... sad

| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns (pentru TheStranger):

Imi pare rau... daca a avut cancer, nu prea rezista nimeni la cancer...am crezut ca avea un caine putrezit.

| Titzer_Hermina_1981 a răspuns (pentru TheStranger):

Si a mea a murit.doctorul a spus ca operatia e singura sansa.am crezut in spusele lui si in timpul operatiei a murit.Eu nu mai cred in medici.nici veterinari nici umani.

5 răspunsuri:
| andaa89 a răspuns:

Daca veterinarul a spus ca se poate opera inseamna ca are sanse de supravietuire. Doamne ajuta, si eu am un catelus si stiu ce inseamna dragostea pentru animale

| MrZbyy a răspuns:

Depinde de rasa catelei si cat de rezistenta e, dar nu iti fa griji, sigur va fi bine "cainii sunt rezistenti " daca vrea traieste daca nu moare " daca are pui clar ca va trai (instinct matern) si eu am o catelusa Lola si nu i-am ucis instinctu matern si nici nu o voi steriliza (fiecare animal isi doreste un urmas deci, e bine sa sterilizezi dupa a 2 data dupa ce are pui ). PS cainii pot fi deochiati si animalele frumoase deci ai grija! Sa ai parte de bine!