| Mironescu_Caty_1982 a întrebat:

Buna,TPU! Pisicii mele ii curg ochii.In fiecare dimineata ii curge din ochi puroi galbui.Inca nu am fost la veterinar pentru ca am crezut ca ii va trece.Va rog sa ma ajutati...tin foarte mult la ea!

Răspuns Câştigător
| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns:

Buna ziua stimate membru al site-ului TPU! trebuie sa te duci cat de repede posibil la veterinar.el iti va da picaturi pentru ochii si iti va explica ce trebuie sa faci.asa am patit si eu cu pisica mea, dar am tratat-o si acum e tare sanatoasa si fericita.a mea avem cam 1luna si ceva, chiar doua.nu mai sta pe ganduri, fugi la veterinar!

11 răspunsuri:
| RainboyDash a răspuns:

Du-o la un veterinar, el o sa-ti spuna ce are si ce sa ii faci sa ii revinawinking

| Bizzle a răspuns:

Nu este cazul de veterinarwinking. Cumpara Ser Fiziologic pune pe o bucatica de vata si dao putin pe la ochiwinking Ii va trece, asta fac eu catelului meuwinking Nu te speriawinking! Nu are niciun puroi ii curg ochii / lacrimeaza... este ceva normal in randul animalelelorwinking Succes!

| Mironescu_Caty_1982 explică (pentru Bizzle):

Serul fiziologic nu e folosit la oameni cand ai conjunctivita? E recomandat si la animale?

| Bizzle a răspuns (pentru Mironescu_Caty_1982):

Da laughing Eu cu asta imi dau catelul si nu mai are nimic pe la ochi sau ceva de genulwinking mi la recomandat veterinarulwinking

| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns:

Daca nu ai timp sa te duci la veterinar fa un ceai de musetel si ia putina vata si sterge-o la ochisor! La revedere!

| Mironescu_Caty_1982 explică (pentru PяĬɔhĬηĐεℓ):

Da asa imi facea si mama cand aveam ulcior la ochi.

| Mironescu_Caty_1982 explică:

Ii curge mult puroi!

| Mironescu_Caty_1982 explică:

SERUL FIZIOLOGIC e recomandat si la animale? Stiam ca se foloseste numai cand ai conjunctivita.

| Bizzle a răspuns (pentru Mironescu_Caty_1982):

Sau poti cand ai timp la veterinarwinking Pentru ca e cel mai Ok, si sa fii si tu cu inima impacatawinking Eu asta am facut... m-am dus la vetul meu [cea mai buna din town] si asta mi-a recomandatwinking Depinde si in ce oras stai si cat de bun e veterinaru sati zica mai exact nu pe intelesul unui adult... eu stau in Piatra Neamt si mi-a explicat foarte OK. Succeswinking! happy

| Mironescu_Caty_1982 explică (pentru Bizzle):

Coincideta:si eu stau in Piatra-Neamt.Am fost ieri la veterinar si mi-a dat niste picaturi si dimineata asta nu a mai avut nimic.Multumesc!