| cr1571n3l a întrebat:

Salut, o sa sune ciudat dar am gasit un pui de vrabie cazut dintr-un cuib, l-am pus undeva in camera dar ciripeste-tipa. ce sa fac cu el? ce sa ii dau? nu o sa moara daca il tin asa? daca il pun in alt cuib are ceva?

Răspuns Câştigător
| RalucaFiore a răspuns:

Sal.
Am avut si eu doi puisorii de vrabie pe care i-am hranit 2 saptamani cu bucatzele mici de cremwusti,paine,ardei,chiar si mancare pentru papagali si multa apa,caci au nevoie de apa.
Si pentru ca erau tare micuti cand i-am gasit unul avea un piciorus rupt, l-am legat eu, au crescut amandoi super bine si intr-o zi i-am scos la aer iar cel mare care era sanatos a zburat.cel mic a murit dupa 2 zile,nici acum nu stiu de ce.
Sfatul meu e sa-l ti o zi doua, sau mai mult daca e bolnav, dar sa-i dai drumul ca se descurca ei.
Acum regret ca nu l-am lasat si pe cel mic sa zboaare.
Bafta!

1 răspuns:
| zuzzzuuu a răspuns:

Eu as zice sa il duci la veterinar. Poti sa ii dai sa manance mei. firimituri de paine, malai. Eu am multe pasarele in curte si asta le dau de mamcare. Oricum cel mai bine ar fi sa il duci la veterinar si acolo iti v-a spune exact ce trebuie sa faci cu el. Sper ca te-am ajutat.