| Adyy5 a întrebat:

Care sunt diferențele dintre motani si pisici (in afara de ce e jos)?
Ce ati prefera, o pisica sau un motan? De ce?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu prefer pisicutele,sunt mai frumoase,dragalase si sunt mai smechere,diferenta e ca pisica are un comportament mai afectos in scimb masculul are un comportament mai masculin,depinde de fiecare,asa e si la homos sapiens femeile sunt mai emotionale,empatice iar masculi mai reci mai violenti,agresivi,omul face parte din regnul animal,nu isi privi pisica cu superioritate amandoua sunteti mamifere si aveti acelasi rol -reproducere,supravetuire,afectiune,socializare, iubire, pisicile viseaza ca noi au vise, cosmaruri, trairi intense, au si acelasi frici ca noi, expresi faciale asemanatoare, un embrion la om si la pisica in primele stagi se dezvolta la fel

| Adyy5 explică (pentru RAY):

Multumesc pentru raspuns, întotdeauna ma ajuți. happy
Am avut 2 pisici batrane în urma cu cativa ani (una de 20 si una de 15)care au murit.
Stăteau sa le mângâi, nu prea aveau vreo reacție, erau lenese si mofturoase, preferau sa fie lasate in pace.
Am luat un motanel de 6 luni in urma cu cateva zile dintr-o magazie si vine deseori sa doarma langa mine, toarce de fiecare data cand ma vede, imi prinde mana cu labutele si ma linge, adora sa fie iubit si devine agitat cand e singur.De asta am intrebat...stiam ca in general pisicile sunt mai afectuase si mai dorite, credeam asta la randul meu dar comportamentul acestui motanel in comparatie cu acele pisici m-a facut sa-mi schimb parerea.

| RAY a răspuns (pentru Adyy5):

Conteaza mult si daca a fost de mici crescute de catre oamenii, mie mi-a placut de o pisica neagra, frumoasa dar ea tot salbatica a ramas, intra si in casa, ma lasa sa o ating dar nu putea sa fie asa mai afectoasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisica.Sunt mai dragalase. Diferenta e ca daca ai o pisica ai sa ai in fiecare an pui. Daca ai un motan e mai simplu.

| 393Dan a răspuns:

N-am avut motan niciodata, pentru ca se zice ca au un odor mai puternic. Plus, ca masculi sunt mai rai si mai salbatici, deci sa-i tii in apartament sunt sanse mai mari sa-ti zgaraie toate tapetele.