| yourkittycat a întrebat:

Va rog ajutor urgent
Bobitele pisicii le tin tin camera pe raft intr-un borcanas mic. In seara aceasta a ajuns si ea pe la borcanas si l-a dat jos. S-a spart putin de tot. Eu nu mi-am dat seama, doar cand i -am pus sa manancea vazut in farfuria ei cateva cioburi mici mici. Am dat- o pe pisica repede de la farfurie dar nu am
Observat daca a apuca sa manance ceva.
Ce imi sugerati sa fac?
Va rog mult
Pisica este la fel, nu s-a schimbat, mananca., se joaca.

Răspuns Câştigător
| 6Anonim9 a răspuns:

N-ai cum sa nu-ti dai seama. Degeaba o duci la veterinar daca nu se schimba nimic. Poate ea nici n-a mancat cioburi. Pe langa asta, nu se poate verifica ce a mancat, decat daca defecheaza. Deci e imposibil de sesizat. Fii atent/a la comportamentul ei.

8 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Pisicile se iau dupa simtul olfactiv. Daca pe mancare nu s-au asezat cioburi de sticla pe care sa le fi inghitit, nu ai de ce sa-ti faci griji. Au nasul foarte dezvoltat si mananca numai ce e comestibil sau ceea ce prefera din tot ce e comestibil. laughing
Daca starea ei generala e buna, atunci problemele inchipuite de noi nu exista.winking

| yourkittycat explică (pentru dannyel86):

Si mai tarziu dupa doua trei zile nu pot aparea complicatii?
In farfurie erau cioburi foarte mici
Mie sa nu le fi inghitit cu tot cu mancarea.sad

| dannyel86 a răspuns (pentru yourkittycat):

Urmareste-o indeaproape si numai daca apar probleme sau comportamente bizare, te poti adresa unui medic veterinar.
Eu iti propun sa traiesti prezentul si sa te bucuri de cheful de joaca si de viata al pisicii tale! big grin

| mudokins78 a răspuns:

Probabil nu a apucat să înghită nimic!
Dacă dă semne că a mâncat câteva cioburi, e clar!
Trebuie să îi cânţi veşnica pomenire!

| 6Anonim9 a răspuns:

Atunci nu-ti fa griji, dar sa fii mai atent/a pe altadata. Nu mai tine mancarea in borcan. Foloseste punga in care le cumperi sau orice alta punga. Daca da semne ca ar fi ceva in neregula, suni veterinarul si vezi ce e de facut.
Numai bine!

| yourkittycat explică (pentru 6Anonim9):

Si sa nu o duc la vet? Sa vad daca se schimba ceva la ea?
Daca este ceva in neregula in interiorul ei imi voi da seama?

| yourkittycat explică (pentru 6Anonim9):

Multumesc mult tuturor.
Pisica este bine, a mancat am fost afara, ne-am jucat. Este la fel ca inainte. Sper ca si de acum incolo va fi asa
Multumesc multhappy

| 6Anonim9 a răspuns (pentru yourkittycat):

N-ai cum sa nu-ti dai seama. Degeaba o duci la veterinar daca nu se schimba nimic. Poate ea nici n-a mancat cioburi. Pe langa asta, nu se poate verifica ce a mancat, decat daca defecheaza. Deci e imposibil de sesizat. Fii atent/a la comportamentul ei.

| NatiNatalia10 a răspuns:

Si eu am pățit la fel.La motanul meu i-a dat si sângele. Era tăiat pe la bărbie si in jurul gurii da nu si in gura. Nu sa întâmplat nimic cu el. Depinde ce noroc ai tu.