| RoxxanaMaria a întrebat:

Va rog frumos spuneti-mi si mie de unde as putea cumpara un caine bichon maltez din craiova, adica daca stiti vreun magazin specializat sau un alt loc de unde as putea cumpara!

Răspuns Câştigător
| JustInCase_1628 a răspuns:

Buna! Nu iti recomand sa cumperi un caine dintr-un pet shop. De cele mai multe ori sunt caini bolnavi, nu au vaccine si deparazitari la zi.
Cel mai bine e sa te interesezi de o canisa serioasa, chiar daca trebuie sa faci mai multi kilometri pentru a ajunge sa vezi puiutii, eu zic ca merita. Un caine il iei pentru o viata. Inca un aspect foarte important: PEDIGREEUL este SINGURUL act care garanteaza calitatea si apartenenta(siguranta) ca acel caine este de RASA. Un catel FARA pedigree NU este de RASA(in cel mai fericit caz seamana cu o anumita rasa) Un catel poate obtine pedigree numai daca provine din parinti cu pedigree, care au primit dreptul de monta. Iti trimit doua link-uri de canise din tara :
http://www.canisakris.ro/index.php?pgn=caini_agrement&id=82
http://canisadelsamba.ro/bichon-maltese_6.html
Bafta in alegerea celui mai bun prieten!

6 răspunsuri:
| angelwithgreeneyes a răspuns:

Stiu de undeva dar e din Bucuresti rasa pura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti da comanda de pe vreun site de pe net.
Te incurajez sa iti iei un astfel de catelus ca este din cale afara de dragalas
Multa bafta!

| RoxxanaMaria explică (pentru anonim_4396):

Pai nu vreau sa i-au de pe net deoarece nu am incredere, eu vreau sa aflu un loc de unde as putea lua in Craiova

| anonim_4396 a răspuns (pentru RoxxanaMaria):

La un magazin pentru animalute (pets)

| Claudiiiaa a răspuns:

Sunt multe magazine, dar poti intra pe adoptiicaini.ro gasesti orice catel de rasa sau nu, cunosc pe cineva care a dat golden retriever rasa pura pui.

| MissYMarYa a răspuns:

Din Craiova.laughing
sau de pe netbig grin