| Mintique a întrebat:

Vreau sa ma ajutati, ""de iepuras "" i.am spus mamei mele ca vreau un animal de companie, dar ea nu vrea ABSOLUT DELOC, i.am spus ca i.au si note mari, fac curat in casa dupa el si. fac oricee laughing desi nu ar fi foarte mult de facut curat dupa animalut pentru ca eu as vrea un hamster. Vreau sa-mi dati ceva idei cum sa o conving :3 Dc va merge dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Dafii a răspuns:

Poti sa ii arati inainte de cumpararea animalutul ca o sa faci asta. Faci cateva zile, o ajuti la orice si nu o sacai la cap... Ii demonstrezi ca este capabla sa ai grija de el s i spui ca vei face tu curat in cusca hamsterului si vei avea grija de el. Ininte sa il cumperi vorbest cu ea in particular si ii spui, ca asa vei invata sa devi responsabila si vei da mai multa atentie anumitor lucruri. Pe langa curatenia dupa el mai fa prin casa, spala vase, da cu aspiratorul fai mici surprize chestii din astea ca sa vada ca it dorestihappy. Si poate asa iti va lua unulhappy.

2 răspunsuri:
| Radu_Hariga_1988 a răspuns:

O ameninti ca ii rupi florile...in gluma normalhappy

| Cristianaaaaa a răspuns:

In primul rand ia notele alea mari,e foarte important daca mamei tale ii este frica de soricei,(daca ii este frica schimbi animalul) laughingsi incepi sa'i spui ca nu face mizerie, ca o sa ai grija de el, si ca iti doresti enorm de mult+in urmatoarea perioada nu'i vei mai cere nimic... sper sa te ajut, si eu mi-am dorit toata copilaria mea un catel, dar fratii mei au avut astm si asta nu a fost posibil