| roxy_7865 a întrebat:

vreau sa stiu ceva cainii au sentimente? Ca eu am o catelusa Linda si am certato si de cand am certato nu mai vrea sa manance si ba chiar a vrut sa ma muste. ce pot face?

Răspuns Câştigător
| BabyDollRalukks a răspuns:

Doamne,fetito! laughing Cum poti crede ca un animal nu are sentimente? Nu conteaza ce animal e,normal ca are si el sentimente. Nu ai vazut niciodata caini plangand? Atunci cand sunt fericiti,se joaca,iar atunci cand sunt tristi se retrag in liniste. Pana la urma sunt si ei niste suflete ca tine. Si lor le.a dat Dumnezeu viata cum ti.a dat tie. Orice animal te intelege si 'despisteaza' simpatia pe care i.o porti. In cazul catelusei tale,ceea ce ar trebui sa faci este sa iei putin din mancarea ei favorita,te duci la ea si ii intinzi mana,fara sa te apropii prea mult. Vorbesti cu ea,spune.i ca-ti pare rau,se mai intampla sa fii furioasa,vorbeste-i bland,calm, uita-te fix in ochii ei, ea iti va simti bunatatea si regretul si va intelege ca vrei sa va impacati.Sa stii ca animalele sunt niste prieteni MULT mai buni decat oamenii.Ai noroc ca ai o prietena de nadejde langa tinewinking.Ea te intelege, te asculta si te sfatuieste.Vei putea intelege ceea ce iti spune numai cand vei crede cu adevarat ca se poate.Te vei uita adanc in ochii ei si vei intelege mesajul,te asigur. Animalele nu rad de problemele tale, cum fac alti prieteni nepasatori.Ele ar trebui sa fie dascalii care sa ne invete ce inseamna loialitatea, iubirea si grija pentru cineva.Trebuie sa indrepti cumva aceasta situatie. In cazul in care sfatul meu nu functioneaza, da-mi un mesaj pe privat si voi vedea cum pot sa te ajut mai multwinkinghappySucces!; X

10 răspunsuri:
| cățelușa56 a răspuns:

Sigur ca au sentimente! Chiar ieri am fost sa hranesc cainii vecinului si are doi un pui si unul mare mai batran.M-am jucat numai cu puiul iar cel mare s-a ascuns in cotet si nu a mai vrut sa iasa. Trebuie s-a ii arati ca esti trista, s-a il mangai si s-a iti petreci timpul cu el.

| elenutza27 a răspuns:

Da, au sentimente.Mai bine mergi si ii dai mancarea ei preferata, vezi daca mananca, o duci la plimbare si apoi te joci cu ea.Asa ii fac si eu catelusei mele cand ma mai supara. O cert dar apoi o rasfat. Funda?

| littleblackgirl a răspuns:

Da, toate animalele au sentimente. Stiu ca suna destul de prostesc, dar ai putea sa vorbesti cu ea. Incearca sa o iei in brate si sa o mangai, joacate cu ea. La mine a mers.(si eu am animale de companie) Succes!

| raluca0306 a răspuns:

Poate intr-adevar are ceva,dar nu cred ca s-a suparat pe tine din cauza asta,nici nu cred ca a inteles ce i-ai zis cand ai certato,da au sentimente,din ce cred eu happy dar ca nu mananca atunci poate se simte rau sau e bolnava, te poate musca atunci cand il lovesti si atunci stie ca ii faci rau, dar daca numa ai certato nu cred ca s-a suparat pe tinehee hee

| micky a răspuns:

Normal ca au sentimente, doar sunt niste fiinte cu inima, cu suflet. Nu cred ca ar trebui sa iti faci griji, cred ca Linda te va ierta. laughing

| Fillaide a răspuns:

Da,cainii sunt fiinte vii si simt.Cred ca ar trebui sa fii mai blanda cu catelusa ta si isi va reveni.

| ღChloeeღ a răspuns:

Logic ca are sentimente. doar e o fiinta(bine nu e umana, dar totusi e o fiinta). Incearca sa ii vorbesti frumos, sa o alinti. sa te joci cu ea. sa vezi ce repede isi va schimba comortamentulwinking

| bambi12313 a răspuns:

Atunci cand iti rasfeti catelusa ea vine la tine se joaca si latra, atunci cand o certi cand o gonesti sau o lovesti numai e la fel. Asta inseamna ca si ea are sentimente. Joaca-te cu ea da-i sa pape tine-o imbrate, mangai-o etc si va veni la tine sa se joace din nou. Funda?

| marymarina99 a răspuns:

Da ei au sentimente.Tu poti sa-i cumperi inca un animal de companie de preferabil un catel sau un pui(si eu am patit asta si eu am cumparat o pisica deoarece catelusei mele ii plac pisicile nu prea ii plac cainii) iar tu poti sa o rasplatesti mereu sa te joci cu ea sa o mangai sa vorbesti cu ea nu stiu acum nici cum reactioneaza ea dar cred ca o sa obtii rezultate curand daca incerci succesc si bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut happy

sigur ca au sentimente! Nu degeaba cainii sunt cei mai buni prieteni ai omului.
Nu e bine sa o certi, sau sa strigi la ea, mai ales sa o bati...astfel, ea va continua sa te iubeasca, dar isi va pierde increderea in tine.
Vorbeste-i calm, fii calma, poate merge sa o recompensezi cu ceva ce-i place, mangai-o, in acest fel va simti dragostea si parerea de rau...
Incearca, poate va da roade
Multa bafta