| AlexSalling a întrebat:

Acum cateva luni am adoptat o pisicuta, un motanel pe care l-am gasit pe strada. Nu imi dau seama nici la ora aceasta ce varsta are, am auzit ca dupa dintisori unii isi pot da seama. In curand il voi duce sa-i fac vaccinurile aferente. Daca m-ati putea ajuta sa-i descopar varsta aproximativa, v-as multumi foarte mult! Aceasta poza este luata la cateva zile dupa ce l-am luat. Ochiometric ii dadeam in jur de o luna, dar nu sunt sigur. Multumesc!
https://imgur.com/a/bBvWekI

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Par dintisori de lapte deci minim 2 luni avea 100% ca are si molarii iesiti de tot [ maselute].
Cam pe la 4-5 luni incep sa cada coltisorii [ caninii] si se formeaza dentitia permanenta.

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

6-8 săptămâni. Atunci.
Acum depinde cate luni au trecut de atunci.

| Bizon95 a răspuns:

Sa iti traiasca, arata bine
daca te duci cu el la vaccinuri, SIGUR veterinarul stie mai bine!winking

| IIIshaneIII a răspuns:

Nu conteaza, e micut sa ai grija de el si sa il stapanesti sanatos

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Eu i as da undeva la 6 luni

| BlackRose03 a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Ce 6 luni visezi mă?laughing)