| maria12345maria a întrebat:

Buna ziua! Am o catelusa care acum 10 zile a fatat 6 pui. Primii cinci pui sunt bine, sanatosi si cresc. Mananca bine. Dar, al saselea pui, cel mai mic dintre ei creste foarte greu, dar suge la tata. Mama puilor are o problema cu acel pui care e cel mai micut. (este cel care s-a nascut cel mai tarziu). Au fost cazuri in care l-a luat din cuib, l-a dus in curte pe undeva si l-a aruncat intr-o groapa foarte adanca facuta de ea. Noroc ca mi-am dat seama si l-am luat de acolo si l-am pus inapoi in cuib. Nu inteleg de ce face una ca asta. Imi este greu sa il las sa moara. Asta s-a intamplat de vreo 3-4 ori.
Chiar acum, l-a dus iar si sta cu el acolo in groapa. Oare simte ea ca el este diferit, ca nu va supravietui?
De mutat cuibul nu e cazul, deoarece atunci ar fi mutat toti puii. Multumesc! Si sper sa aflu raspunsul!

4 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Poate ati pus mana pe el cand era mic si l-a respins pentru ca are alt miros, de obicei animalele isi accepta toti puii, dar sunt si cazuri in care ii resping. Daca tot il duci printre ceilalti pui si il respinge ai tu grija de el, cumpara lapte praf pentru pui de la magazinele veterinare si hraneste-l tu pana mai creste.

| maria12345maria explică (pentru RobertMoon):

Multumesc de raspuns! De pus mana, nu cred ca asta ar fi problema deoarece am pus mana pe toti? Ideea cu laptele praf e buna! Asa voi face!

| RobertMoon a răspuns (pentru maria12345maria):

Așa sa faci, dar sper că ai înțeles că mă refeream la lapte praf pentru animale, nu cel din comerț

Răspuns utilizator avertizat