| Skdhwmauf a întrebat:

Am un porumbel și astăzi am observat ca la piciorul drept are o unflatura cam pe la mijlocul piciorului si nu poate sa stea pe acel picior.Sta doar intr-un picior.Am uitat sa mentionez ca aproape a fost mâncat de o cotofana si eu l am salvat.Ma gandesc ca poate a fost lovit si s-a infectat.Umflatura seamănă cu salmonella dar nu stiu sigur daca asta este. Poate ma ajutati voi. Daca as stii cum sa pun si o poza as pune o.

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Din păcate i-ai mai prelungit zilele. Nu prea există leac la o pasăre rănită, mai ales de talie mică. Încercați, dar odată infecția intrată în corpul păsării nu aveți ce mai face.

| Yuoia a răspuns:

Poza o pui pe imgur si ne dai link-ul.
Dar daca spui ca a fost mancat, are rana deschisa acolo. Poate chiar infectata. Numai un veterinar te mai poate ajuta.