| Andy0202 a întrebat:

va rog sa ma ajutati si pe mine. Am un cățel care este foarte nazdravan in curte, are in jur de 3 ani si pana acum nu l-am dresat si imi pare rau, as mai avea șanse să-l dresez? Am incercat de 2 zile si ma asculta doar cand am mâncare în fața lui, am incercat doar la poziția șezi, dar eu observ ca nu asculta ce ii zic si face din propria inițiativa, cum voi putea să-l învăț sa meargă în lesă, cand ii pun lesă cu hamul nu se mai misca până nu plec eu de lângă el? Mentionez ca am curtea foarte mare si are unde alerga, dar as vrea sa-i acord mai multa atentie... ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AndreeaC13 a răspuns:

Https://youtu.be/jFMA5ggFsXU
Aici este un link cu "trucurile" de baza in dresajul câinilor, sper sa te ajute, este in engleză!
Dar nu uita un lucru, dacă îți dorești cu adevarat sa îți dresezi cainele, nu este niciodată prea târziu, trebuie doar foarte multă munca și efort