| ale16 a întrebat:

Cam cate lingurite de mancare pe zi trebuie sa le dau brostelor mele testoase?

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Daca ai doua, numarul de lingurite va fi cu mult mai mic decat daca ai 9 sau 99 de broaste.De aia trebuie` sa spui si cate ai.
Dar, indiferent de cate broscute ai avea tu, exista cateva reguli in hranirea lor:
-daca-s pui, mananca de cel putin 2-3 ori pe zi, daca-s broscute adulte, mananca maxim de 2 ori pe zi.
-e bine sa le stabilesti un program riguros de hranire,adica dimineata-haleala la ora fixa si seara tot la ora fixa.
-indiferent ca este vorba de pestisori din aia uscati, sau gammarus sau bucatele uscate de carne de vita, le pui atat cat pot manca ele in maxim 10 minute.Atat, mancarea nu e bine sa zaca in apa!
Io am doua broscute si au 3 ani.Le dau mancare o data pe zi,aprox o lingurita plina, la pranz, fiecareia.

2 răspunsuri:
| lolicaa a răspuns:

Eu alor mele le dau o lingurita jumate pe zi happy

| ozana_6012 a răspuns:

Normal la broastele testoase se pune mancare putina, dupa ce a mancat, mai pui putin si tot asa, asa faceam si eu cu broasca mea si am avut-o 7 ani dar am dat-o ca nu mai aveam timp pentru ea