| alinus05 a întrebat:

Cat costa eutanasierea unui caine? am un caine care l-a muscat un alt caine si acum este paralizat. P.S:sunt din Galati

7 răspunsuri:
| Andr3 a răspuns:

Ai mers cu el la medic ca sa stii sigur daca este paralizat si chiar nu isi mai poate reveni din acea stare? daca este o paralizie sa nu se mai poata misca absolut deloc trebuie eutanasiat, si nici chiar atunci pentru ca este un gest crud.Alegi calea mai usoara, incercand sa scapi de el, in loc sa dai niste bani in plus si sa-l faci bine. Poate ca nu va mai fi ca inainte dar asta nu inseamna ca ii poti curma viata fara recomandarea medicului si fara sa te gandesti la timpul in care a fost langa tine

| push2gl a răspuns:

Http://www.help-labus.ro/content/contact
incearca aici sa vezi daca mai pot face ei ceva

| ChrisstinaXdddddddd a răspuns:

Inseamna ca ai o inima de gheata daca planuiesti moartea unui animal( care poate ti-a fost un "prieten" anii lui ).
Chiar crezi ca merita, paralizat sau nu, NU merita.
Tu daca ai ramane paralizat sa stii ca eu te-as omorî ca sa realizezi gravitatea faptei/intentiei tale.

| Shukacu a răspuns:

De la o muscatura sa fie paralizat?

| alinus05 explică (pentru Shukacu):

Da era un caine lup si l-a muscat foarte tare

| Shukacu a răspuns (pentru alinus05):

Incearca si tu sa-l rezolvi mai intai....deja te gandesti sa-l omori? mai intai vezi dac mai exista o sansa..si cu toate astea e cainele tau.Deci sunt niste caini nu trebuie sa te pui la mintea lor.

| angeldevil_7103 a răspuns:

Nu stiu. poate ar trebui sa-i dai inca o sansa cainelui tau. pune-te putin in locul lui putin.ok am inteles ca vrei sa-i alini durerea dar ai putea saio alini in alt mod avand grija de el si incercand pe cat posibil sa il readuci la starea sa mergand la veterinar el iti va spune excat ce este de facut daca trebuie sau nu eutanasiat. intr-adevar exista cazuri in care singura alternativa este eutanasierea insa sunt si situatii mai fericite cand cainele isi va reveni..eu iti sugerez sa incerci sa-l duci la un veterinar si iti va spune ce este de facut (o)(o)