| 42002 a întrebat:

Catelul meu s-a batut un caine mare, iar cainele acela mare i-a facut o gaura in gat...eu l-am bandajat la gat acolo cu Rivanol..., dar i s-a umflat corpul acum si nu stiu de ce. Stiti cumva voi sau cum ii trece?

dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BndVictoria a răspuns:

Du-l la veterinar.

| RaduLemon a răspuns:

Cred ca are septicemie, cel mai bine e sa il duci la veterinar.

| 42002 explică (pentru RaduLemon):

Cu ce se trateaza septicemia?