| Ctmfresh28 a întrebat:

Ce caine ati alege dintre:
-talie mica(Bichon Frise,Pudel);
-talie mare(Rottwailler, Saint-Bernard)?
Dau funda unui raspuns concret si detalii despre alegere.

6 răspunsuri:
| Okami23 a răspuns:

Cam putine variante
pentru mine singurul decent e rasa saint-bernard, de ce? e mare, e blanos, e dragut, celelalte nu sunt pentru mine, bichon-ul este cainele tipic de pitzi iar rottwailler-ul este un caine periculos ce seamana cu un vitel pentru mine iar pudel-ul arata foarte stupid

| PiTbuLuL a răspuns:

Eu as alege rottweiler nu mananca asa mult ca un saint bernard, e bun de paza si foarte loial.Eu nu aleg saint bernardu pentru ca mananca mult nu este bun de paza si nu prea face multe chesti.Nu as vrea bichon sau pudel pentru ca trebuie ingrijiti prea mult dusi la tuns, spalati, pieptanati, mancare doar ce le place, prea multe nu ma ingrijesc eu asa de mult ca caini astialaughing.

| iSimo a răspuns:

As alege bichon frise pentru ca : Este un caine inteligent, vioi, vesel si jucaus, bland, sensibil, sociabil. Este atasat, ascultator si devotat stapanului, se intelege bine cu copiii daca nu il necajesc, caz in care devine retras pentru un timp. Se intelege si cu alti caini sau alte animale din casa. Este un caine usor de ingrijit, se adapteaza in orice mediu, si se poate tine si in apartament... funda?

| Patrisia14 a răspuns:

Pai eu as alege siant-bernard deoarece sunt foarte draguti. happy+ ca se zice ca ar proveni de la o rasa mica de caini. si se zice ca e salvatorul alpilor elvetieni big grin + ca si pot pazi. am avut si eu la bunici si sunt draguti si jucausi.winking

| Ctmfresh28 explică:

Scuze nu mai vreau talie mica:dati-mi raspuns doar dintre Rootwailer sau SaintBernard

| Myyca a răspuns:

Eu asi alege talie medie:Beagle.
Dar ca sa raspund la intrebarea ta Saint-Bernar pentru ca il consider un caine destept si istet, usor de dresat... nu ca celalat nu ar fi.