| deny_1602 a întrebat:

Ce se intampla cu cainii luati de hingheri?
Fundahappy

Răspuns Câştigător
| Alex_Anghel_1993 a răspuns:

Pai,raspunsurile de mai jos nu cred ca sunt adevarate din acte am auzit ei sunt castrati pentru a nu mai face catei dupa care le dau drumul iar in timp ei vor disparea.

18 răspunsuri:
| DemonicaMrx a răspuns:

Ii eutanasiaza sau ii arunca pusi in custi stramte de pe camionul cu care ii transporta sau in cel mai rau caz, ii transaza „adica ii taie! mi-as dori decat sa ii duca la un adapost si sa aiba grija de ei. adica ei ii iau de pe strada care e un iad pentru catei si ii duc la un iad mai mare!

| Yusuke16 a răspuns (pentru DemonicaMrx):

Strada nu e un iad pentru catei... ma rog uneori e cand ploua dar au unde sa se adaposteasca, si sunt iubiti si hraniti de persoanele care prind drag de ei. spre exemplu eu in fata blocului am un catel maidanez si il iubesc de 4-5 ani e aici iar oameni din bloc si altii ii dau de mancare in fiecare zi fata de apadost unde sunt chinuiti eu zic ca pe strada e un rai.

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Din cate stiu, sunt transportati intr-un adapost.
O zi buna!

| deny_1602 explică:

Va multumesc la toti pentru raspunsuri daca as putea v-as da la toti fundawinking.
Acum trebuie sa ma hotarasc sa vad la cine dau fundita :d

| Yusuke16 a răspuns:

Nu vr sa te speri sau sa te indignez cu raspunsul meu dar cu cainii luati de hingheri se pot intampla urmatoarele chestii:sa ii chinuie pana ii omoara cum ar fi sa ii bage intr-o cusca mica si sa arunce cu ea de colo colo, sa dea cu picioarele in ea; sa ii bage sa se lupte intre ei; sa ii eutanasieze(Sa ii omoare pentru ca nu le sunt de nici un folos); sa ii faca sapun de spalat pe maini sau sa ii trimita in strainatate(cazul cainilor de rasa luati de hingheri) si ajung prin Germania in special si alte tari... Fundahappy

| MCRgurl a răspuns (pentru Yusuke16):

Sapunul de spalat pe maini nu se face din caini ci se face din celuloza laughing de unde naiba ai scos-o pe asta? laughing

| Yusuke16 a răspuns (pentru MCRgurl):

Da ma si din caini, iar parul lor se foloseste in patiserie la batoanele cu susan cum se foloseste si parul de cal.

| IasMin1 a răspuns:

Caini luati de hingheri sunt eutanasiati dupa care sunt pusi in custi din adaposturile

| AndraNicoleta a răspuns (pentru IasMin1):

De ce ai pune un caine intr-o cusca dupa ce l-ai omorat?
Chiar nu va inteleg pe voi astia care raspundeti doar de dragul de a raspunde fara a avea habar de subiectul pus in discutie.

| Andrei2343434343434343 a răspuns:

Ii duc la un adapost si nu le dau de mancare. Si cred ca ii eutanasiaza adica ii omoara sad

| alexalexuz a răspuns:

Ii castreaza si dupa aia ii duc la un adapost funda?

| yulymcl a răspuns:

Sunt bagati intr-o presa unde sunt striviti apoi ii amesteca cu pisici zdrobite si ii transorma in ingrasamant.
Sau ii vand restaurantelor chinezesti unde sunt mancati
Sau ii tortureaza pana mor de durere

| yulymcl a răspuns:

SAU ii castreaza si din ouale lor de face pasta de dinti Colgatelaughing

| StefaniaGeanina a răspuns:

Nu stiam ca, caini clocesc oua de aia sunt mamifere fiindca nu se inmultesc prin oua.mama ce tampi sunt unii.referitor la intrebare, doar ii castreaza /pastreaza in custi/eutanasiaza
daca i-ar eutanasia ar sarii asociatiile pentru protectia animalelor asa ca nu cred ca ii omoara

| Petrut_Andrei_1994 a răspuns:

Pai ori ii duc la un adapost sau chiar ii eutanasiaza crying

| lizuca1998 a răspuns:

Pai bietii catelusi sunt luati si tinuti nemancati in niste custi in care nici macar nu pot sa se miste ca lumea. Desogur trebuie sa mentionez ca hinghierii primesc foarte multi bani pe fiecare caine. Ei asteapta 2 zile daca vine cineva sa ii revendice iar apoi ii eutanasiaza. Nu stiu acum daca se mai face asa ceva dar am auzit ca pe vremuri se topeau oasele cainilor si se faceam diferite lucruri ca: sapunuri, rujuri etc. O realitate trista.

| 1203 a răspuns:

Salut, știu ca răspund după atâta timp însă mi-a s-a părut o întrebare interesantă.
După ce câinii sunt luați de hingheri ei sunt duși în adăpost iar legea prevede ca după 14 zile dacă nu sunt adoptați să fie eutanasiați (omorâți )