| Deni4you a întrebat:

Chiar ieri am gasit pe strada un catelus foarte dulce, mic si pufos.Nu sunt sigura, dar cred ca e pui. I-am facut baie, i-am dat de mancare, l-am dat cu pudra antipurici si de toate. Ce vaccin si injectii etc. trebuie sa-i facem? Cam cat costa? (va rog frumos sa-mi dati un raspuns rapid)

Răspuns Câştigător
| Blackwoman27 a răspuns:

Buna :*:*:*:.Eu sunt de la tara si ti'as da un sfat, daca vrei il iei in considerare daca nu, nu.Am de vreo 18 ani aproape un catel, era pui cand l-am gasit la gunoisad si de atunci l-am crescut si pot sa zic ca a crescut sanatos fara mancare speciala si tot felul de vaccinuri care ii pot face rau.Am mai avut un caine care dupa ce i'am facut un vacin (si am mai dat si bani) a murt chiar ziua urmatoare.I'am facut baie catelului de aproape 18 ani doar vara pentru ca iarna este foarte frig si nu avem unde sa ii facem. Daca esti de la oras eu iti recomand sa ii cumperi ceva de la farmacia veternara pentru purici si sa ii faci baita si bineinteles sa il stii in casuta. Daca doresti sa faci si un vaccin este bine insa eu nu mai am incredere in vaccinuri mi; au murit vreo 6 caini din cauza lor si mai erau si catelusi mari al tau fiind puiut nu stiu daca va rezistasad. Lumea de aici de la tara le fata catelusele si nu le fac nici un vaccin nici unuia dintre puiAm luat o catelusa care era pui micut(in urma cu un an si ceva) care si acum o am, este mama puiutilor ei si nu i-am facut nici macar un vaccin si este sanatoasa tun.M. ulta sanatate si sa te bucuri de ghemotocul tau de blanita!

Răspuns utilizator avertizat
| Blackwoman27 a răspuns (pentru Ani28):

Din 3 puiuti ai catelei mai am doar 1... ceilalti 2 au murit sad

Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Kheeda a răspuns:

Du-te la veterinar si el va sti cel mai bine ce vaccinuri ii trebuiesc. Cam 1mil daca e si deparazitarea, dar asta vezi la fata locului daca nu stii varsta.

| XalexandraX a răspuns:

Cainele ala de 18 a murit de batranete sa stii nu de vaccin

| Alanda18 a răspuns:

Pai poate ar trebui sa-i faci vaccin anti`turbare si vaccin de deparazitare, is cam vreo 3 de deparazitare. si un vaccin pentru rabie ar trebui sa-i faci.winking
sper ca te-am putut ajutahappy

| Mikidutsa01 a răspuns:

Daca doresti contacteaza-ma pe id-ul bebitzaade@yahoo.com si iti spun eu vaccinuri si cat costa tot. Daca te intereseaza si altceva pot sa te ajut (in legatura cu catelu`)