| Frikosul a întrebat:

Cum sa previn sarcina la pisica? Si daca e insarcinata cum imi dau seama si cum scap de pui fara sa ii omor?

8 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Bună.
Nu cred că mai poţi face nimic. decât să omori bieţii puiuţi, mai bine le cauţi un nou stăpân după ce fată pisica, şi ai scăpat de problemă.
Baftă!

| Mayar a răspuns:

Pai nu ai cum.
Numai daca, chiar dupa ce s-au nascut, ii ineci in apa. Asa nu vor sti ce e cu ei, pentru ca si la mama lor in burta erau in ceva lichid. asta e singura solutie.
Sau mergi la medic sa o opereze sa nu ma ipoata face pui, insa trebuie sa faca macar o data pui, inainte de a fi operata.

| Elvina a răspuns:

Nu ai cum. Dupa ce naste ii dai la cineva. Bafta!

| tuGatita a răspuns:

Sa nu te gandesti sa sterilizezi pisica pentru ca e oribil si crud ce ii vor face! Intereseaza-te de pe net de cate ori umbla pisica la motan pe an, la ce intervale si care sunt semnele ca e in calduri. apoi tu iti dai seama si o inchizi cumva in acea perioada. Eu nu prea stiu sigur de cate ori fata o pisica pe an, normal ar fi de 2 ori, dar pisica vecinului a facut pui acum 2-3 luni si iar are buurta mare:)) Gasesti aici cate ceva: http://www.taifasuri.ro/......-2011.html P.s. am vazut oameni care plimbau pisici in lesa, asta ar fi o metoda de a o feri de motani!

Răspuns utilizator avertizat
| tuGatita a răspuns (pentru Blossomis):

Parerea mea in legatura cu castratul. mi-e milasad poate nu o fi ceva rau dar.

Răspuns utilizator avertizat
| ChristinneK a răspuns:

Du-te cu ea la sterilizat, nu are rost sa faca pe pui tu sa ii dai la cineva si asa mai departe o si distrugi si nici nu are rost daca nu vrei pui, sterilizatul e vreo 100 lei dar bani ca astia mai vin insa pisicuta ta e sanatoasa tun :* plus scapi de o grija