| anonim_4396 a întrebat:

Daca imi puteti spune ce are motanul meu ca eu unu habar nu am.
Intai de toate, are 2 ani.

Acum 2 zile am vazut ca avea probleme, cand vroia sa faca "treaba mare" nu putea, dupa 2 ore abia a putut. Dupa, ieri pe dimineata am vazut ca se poarta asa aiurea nu manca, apa abia daca bea. De ieri de la vreo 6 seara am vazut ca era asa ca un depres statea tot timpul ascuns, am incercat sa il mangaii, nici nu ma baga in seama, cand il mangaiam pe spate sau pe burta (incet, va dati seama) mieuna parca il batea careva. Azi de dimineata la fel, sta in acelasi loc de 12 ore cred, vad ca "treaba mare" nu am vazut sa faca, de mancare nici nu s.a atins, apa a baut putin. Am incercat sa il misc din loc dar miorlaie parca il bate careva. E o pisica crescuta in casa, afara a scapat acum cateva luni bune, dar dupa 2 ore l-am gasit, deci nu e ca a mancat ceva de afara, si in casa nu am ceva toxic sau mai stiu eu ce sa fi mancat. De mancat mananca numai mancare de pisici, lapte sau altee chestii nu bea/mananca.

Deci, aveti idee ce are? Ca ma omoara cand il vad asa, si nu stiu ce naiba are sau ce sa ii fac.

12 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Du-l la veterinar.te omoara asta, dar nu faci nimic!

| anonim_4396 explică (pentru express11):

Sper sa nu mai fie alti destepti ca tine care sa ajute asa de mult. am fost la veterinat dar cerea numai ca sa il vada 90 de euro, plus alte prostii, si eu abbea la sfarsitul lunii iau bani, nu am acum de toate chestiile astea bani. alta data gandeste inainte sa postezi de dragul de a posta.

am crezut ca poate ii s-a mai intamplat la cineva, si na poate ii pot face ceva.

| express11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu l-ai dus, nimeni in Romania (veterinar)nu-ti cere 90 euro.hai ca o dai in sf.si castreaza-l.asta iti spune si veterinarul.

| anonim_4396 explică (pentru express11):

De ce oare crezi tu ca sunt in Romania daca am spus euro, nu stiu.

| express11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Noi suntem in ro.

| anonim_4396 explică (pentru express11):

Ok. las-o balta. alta data daca nu stii sa raspunzi ce cere intrebarea numai raspunde aiurea.

| express11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok.aici oricum nu gasesti veterinari.cred ca singurul eu ti-am raspuns...ramai afara.

| AtateaConditii a răspuns:

Motanul meu a racit zilele astea si veterinara a spus ca este o boala infectioasa respiratorie( dar tu nu ai zis ca respira greu) si se poate lua de la alti motani. Daca zici ca miorlaie urat cand il atingi la burta sau pe o anumita zona poate s-a lovit sau ceva... Sau e o intoxicatie alimentara, a vomitat? Daca nu ii trece in 2-3 zile du-l la veterinar. E vaccinat?

| anonim_4396 explică (pentru AtateaConditii):

Pana la urma o sa il duc azi la veterinar sa vad ce are. mersi oricum

| Alexandr a răspuns:

La veterinar cu el!

| anonim191 a răspuns:

Vezi sa nu faca vreun blocaj si il gasesti mort.mancarea de pisici nu este deloc buna pentru pisici.trebuie eliminata mancarea uscata din alimentatie.numai hrana umeda daca chiar nu mananca altceva.mancarea de casa e cea mai buna.de la lapte face viermi deci nici ala nu e bun.recomand carne de peste fiarta si mult ceai de musetel.nu il lua in brate pentru ca probabil are dureri de stomac.cumperi o seringa, scoti acul o umpli cu ceai de musetel te asezi cumva astfel incat sa nu poata fugi si ii strecuri rapid prin coltul gurii cateva picaturi de ceai de musetel in caz ca nu bea deloc.cu mare grija insa! sa nu incerci sa ii bagi seringa in gura sau pe gat sau mai stiu eu ce.doar ii deschizi putin gura si ii torni putin ceai usor sa nu se inece.repet.fara ac! pare greu la inceput insa te obisnuiesti.trebuie evitata mancarea care provoaca constipatie.adica mancare uscata, orez. uite cum face aici cu o pastila: https://www.youtube.com/watch?v=fnJ_2TV4x7U
cu blandete si fara frica ca nu pateste nimic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim191):

Am fost cu el la veterinar, pana la urma avea probleme cu pipi, nu cealalta. ceaiul nu a facut nici un bine, dar macar aia stiu ce sa ii faca. mersi oricum de ajutor