| Kiki20098 a întrebat:

De e cainii iarna apropare ca nu beau apa deloc, nu stiu cainele meu nu prea bea apa, îi dau dar nu vrea

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| JohnJohnny a răspuns:

Iarna e mai frig, daca nu alearga nu face miscare, de ce ar bea apa, nici cainele meu nu prea bea apa iarna, e normal. Dai lapte, sa vezi cum bea laughing

| AlexandraMoon a răspuns:

Pentru ca nu le este sete.Nici catelusa mea nu prea bea apa(doar cand oboseste).
Oricum nu trebuie sa te sperii.

| KanameKuran a răspuns:

Cainilor le place sa manance zapada. Daca il ti afara, asta ar fi una din explicatii.

| Andreea213 a răspuns:

Unii caini mananca zapada si iarna nu prea transpira, ca si oamenii. Ce, iarna bei la fel de multa apa decat vara?!

| Deliiiia a răspuns:

Asa cum tu bei apa cand ti-e cald, el bea mai multa apa vara.

| Kiki20098 explică (pentru Andreea213):

Da