| Dăă a întrebat:

Deci...laughing am o pisica de aproape 3 luni si noaptea este foarte agitata si miauna adica mai pe romaneste nu sta in pat si nici nu doarme si am incercat sa ii pun un patut e pisica dar doarme decat in pat cu mine happy ar de 2 zile nu doarme e agitata seara de pe la ora 18:00 eu m-am gandit ca nu cumva sa fie in calduri dar e prea mica :o cine ma poate ajuta please

4 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

O pisica intra in calduri la minim 6 luni. Deci nu se pune problema. Poate a fost invatata cu mai multe animale, poate nu se simte in siguranta in casa. Exista jucarii pe baza de catnip ca sa-i mai distraga atentia de la mieunat. Exista pe piata ( sper ca si in Ro ) un pulverizator sau aparat de priza pe baza de feromoni. Se numeste Feliway. Linisteste pisica si o face sa se simta in siguranta in locul unde e.
Eu lºam folosit atunci cand mºam mutat, ca sa nu aiba pisica probleme de acomodare si schimbari de comportament din cauza asta.

Uite am gasit si linkºul! E f bun!
http://www.happypets.ro/feliway-pulverizator-p-125.html

| Malvina24 a răspuns:

Si eu am patit asa cu catelusul meu, nu stiam ce are ma speria cu gesturile lui! Eu am avut grija de el dar nu stiam ce sa-i mai fac! Il ingrozez ploile chiar de e cu mine in casa se sperie de tunete si fulgere! Nu-i plac delocbugeu nu-l las sa stea in pat pentru ca imi lasa par are cosuletul lui si am pretentia sa stea acolo! Mi-a ros covorul, imi roade totul prin casa si nu stiu de ce ca i-am luat jucarii are mingea lui, are o jucarie din guma si tot imi roade totul! intr-o zi cand am venit sin ras m-am grabit si mi-am lasat poseta pe hol si am intrat in camera ca suna telefonul fix, dupa ce am terminat de vorbit la telefon m-am dus dupa pozeta si Robby mi-o rosese la maner-off nu-mi venea sa cred! E un scump dar uneori imi mananca zilele, ieri a ros o floare si avea si ea bobocei e un nazdravanel! L-am vaccinat i-am facut tot ce trebuia si i-am dat si pastile pe care mi le-a dat doamna doctor veterinar! E foarte ok acum dupa ce i-am dat niste pastilute! Asa iti recomand si tie sa duci pisicuta la veretinar si iti vor da ei ceva pentru ea ca ei se pricep si isi dau seama ce are de indata ce se uita la ea! Stai linistita asa sunt animalele, ori daca nu inseamna ca pisi a ta e cam rasfatata! Ma bucur ca mai sunt oameni care iubesc animalele! sa-ti traiasca!

| madaluhsha a răspuns:

Buna.nu cred ca pisicuta ta este "in calduri" pentru ca ai zis si uh e prea micutza.Motanul meu tot la fel a patit nu mai vroia sa mai stea in pat cu mine pentru ca incepea sa miorlaie ca nebunu', dar pe el il dorea stomacul si am fost pana la farmacia veterinara si mi-a dat niste pastilute. Dar ar'putea sa aiba si alceva de exemplu poate isi cauta mamicasau vrea sa iasa afara. Sper gasesti cauza.Byehappy

| Candy_9842 a răspuns:

Asa fac toate pisicile. este pui. vrea sa te joc cu eea. asa aafacut si a mea happy funda?