| usernamelol a întrebat:

Deci. mi-am luat aseara un perus, cand am ajuns acasa l-am bagat in colivie, i-am dat mancare si apa, nu a baut sau a mancat si nici nu a dormit... Astazi papagalul a mancat putin dar apa nu a baut., si pana acum nu a ciripit deloc. E bolnav sau nu s-a acomodat...

Răspuns Câştigător
| GeaLuana a răspuns:

Salut! E o problema de acomodare, cred... Ar fi bine sa il lasi pe afara in colivie dar ai grija la pisici, eventual stai tu cu el. Ei nu prea au nevoie de somn, sau daca dorm, dorm foarte rar. Clar, cu ciripitul e de acomodare, nu se simte atat de '' safe '' ca sa inceapa sa fredoneze. Tine-ma la curent cu tot prin mesaje! O seara buna si noroc cu micutul. :*