| nimfa a întrebat:

Mi-am cumparat o nimfa(femala)o am de 1 zi.Si nu a ciripit deloc de cand am luat-o.Si azi i-am dat drumu afar si o inceput sa ciripeasca.Si o cazut dupa dulap am luat-o si-am bagat-o inapoi in colivie. Oare cand o sa ciripeasca?crying. Sa cante.Sa stea pe minesad. Va rog spuenti-mi!

2 răspunsuri:
| VoiceWithin a răspuns:

Pai in general perusii cu perusi (fata cu fata ) nu prea se inteleg, dar daca este nimfa cu perus nu stiu, poti incerca sa le pui in colivie si sa stai cu ochii pe ele, iar daca vezi ca este ceva dubios mai incerti cu timpul se inteleg, devin prietenewinking

| Cineva_1522 a răspuns:

Pai...papagalului ii trebuie cam saptamani sa se obisnuiasca, atat cu locul cat si cu tine. e normal sa sa zboare in toate partile cand ii dai drumul deoarece el incearca sa scape. pot sa pariez cu tine ca peste cateva saptamani poate ca\hiar luni n o sa stii sa-i inchizi guralaughing si eu am ninfawinking