| diabolykull a întrebat:

E bine sa imi castrez cainele, un Malinois de 10 luni? II va scadea activitatea fizica? Argumente. Cel mai bun raspuns FUNDA

Răspuns Câştigător
| TurcoaicaTa a răspuns:

Mai tarziu pe la un an. da poti si nu ii va scadea activitatea fizica, bafta.

5 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Nu are nici o legatura varsta la care se castreaza cainele, cu cat mai repede cu atat mai bine, un caine normal se castreaza de la cateva luni.Castrarea inseamna ca nu va mai putea face pui.
Si nu ii va scadea activitatea fizica doar ca se va simti rau pentru cateva zile dupa operatie iar castrearea este undeva la 100-150 lei.
Succes!

| afrodita3333 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa intrebi un veterinar. El v-a sti ce sa-ti spuna desi nu cred ca are legatura cu activitatea fizica.Aici depinde de caine, cat de activ e de fel.

| Iullya_iully_1996 a răspuns:

Nu il castra! mai lasa`l liber pana la 1 an si o luna jumate cam asa. si apoi il poti castra big grin

| diabolykull explică (pentru Iullya_iully_1996):

Dar dupa un an ii va scadea activitatea fizica?

| Iullya_iully_1996 a răspuns (pentru diabolykull):

Nu! si eu am un caine la fel... ca si al tau! l`am lasat liber pana la un an jumate. [ asa mi-a recomandat veterinarul ] pentru ca atunci e mai bine sa il castrezi big grin