| xToxiicLove a întrebat:

E URGENT. VA ROG INTRATI.

Hei TPU.Am o intrebare, ca sa zic asa, iar voi nu stiu daca trebuie neaparat sa raspundeti sau mai degraba sa ma sfatuiti.Deci la vara parintii mei inchiriaza apartamentul (doar vara ca e langa plaja si pentru turisti si bla bla) si se muta la tara. in fine.Chestia e ca eu voi pleca la matusa mea in Italia(singura..cu insotitor de bord sau ceva de genu.) si am o pisicuta puppy dog eyes care e invata la bloc, iar la tara am un caine si ea e foarte speriata.Se sperie foarte repede.Si acolo imi e sa nu fuga, parintii mei fiind la serviciu..si frate-miu care oricum traieste pe alta planeta laughing eu sunt singura care am grija de ea si o iubesc love struck si intelegeti voi.Si nu cred ca s-ar putea acomoda.Eu vreau sa merg si in Italia dar nu vreau sa o las singura crying( si sincer numai stiu ce sa fac.Sa plec, sa nu plec? Parintii mei sigur se vor muta la tara orice le zic eu tot asa vor face.Deci va rog din suflet dati-mi un sfat.Ce pot sa fac in situatia asta? crying(

dau funda.

19 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
O poti lasa unui voluntar de la vreun centru de animale din localitatea ta, dar nu inteleg de ce nu o tii in casa de la tara daca parinti tai se muta acolo? Daca e obisnuita la apartament nu are atata nevoie sa iasa din casa, cel putin daca nu o supavegheaza cineva, o poti lua cu tine in Italia dar trebuie sa te interesezi la aeroport sau firma de autobuz care sunt conditiile si cat costa.
Succes si O zi placuta! happy

| xToxiicLove explică (pentru MeimeiPinguinu):

Pai asta zic..ca nu prea are cine sa o supravegheze..ca as lasa-o happy. dar nu are cine. sad.ork mersi de sfat. Esti singurul care m-a ajutat sa zicem. tu si grage.ms oricum.O zi placuta si tie.

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru xToxiicLove):

Cu placere, pai si daca parintii tai pleaca la lucru o pot lasa intr-o camera si gata.La fel e si la apartament.
P.S si eu voi pleca in Italia in august happy

| xToxiicLove explică (pentru MeimeiPinguinu):

Daa.dar chestia e ca la apartament e spatiu mai mic..si usa inchisa..acolo bunicii tin usa deschisa si nu au grija de ea oh go on puppy dog eyes. si mai are nevoie la baie ..sau sa manance..aici mananca la bucatarier ..merge la baie (intelegi tu.) si nu are cine sa stranga dupa. + fiind usa deshisa. poate fugii. oricum mersi de sfat big grin..and..unde lpeci? eu roma..si poate si firenze

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru xToxiicLove):

Dar nu au o camera separata (dormitor) unde sa nu intre si sa lasi pisica acolo, sa-i lasi litiera si castronelul cu mancare si apa?
Ma mut in Florenta.

| xToxiicLove explică (pentru MeimeiPinguinu):

Daa m-am gandit si l-a asta laughing dar problema e ca ea face la chiuveta... :-s..nu la litiera..cu nisip si bla bla. happy

(Poate ne vom intalnii.app. cati ani ai? )

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru xToxiicLove):

Ete na, pentru o perioada poate folosii litiera.
Am 21 de ani happy

| xToxiicLove explică (pentru MeimeiPinguinu):

Ee ..nu se poate obisnuii asa repede sad

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru xToxiicLove):

Eee pai obisnuieste-o de acum.

| Tynnna a răspuns:

Ia-o cu tine daca o iubesti atat de mult. thinking

| xToxiicLove explică (pentru Tynnna):

As lua-o dar trebuie cusca speciala, nu stiu ce vaccinuri... si sa nu se sperie in avion.

| Tynnna a răspuns (pentru xToxiicLove):

Cusca speciala se poate inchiria de la ghiseul de Emiteri Bilete din Aeroportul International Henri Coanda sau poti cumpara una de la un pet shop. Si daca ii trebuie niste vaccinuri, ce? rau nu ii vor face. Scuza-ma ca iti spun, dar mie mi se pare ca ti-e mai comod sa stai si sa iti dai cu presupusul "ca s-ar speria in avion" decat sa incerci. ti-ar placea mai mult sa se sperie la tara si sa o pierzi, daca zici ca ti s-a mai intamplat?

| xToxiicLove explică (pentru Tynnna):

Pana nu o ai nu mai vorbii, fara suparare. Iar acolo nu pot s-o iau..si vaccinuri..chiar daca ar fi bine dar mai bine daca nu esti in situatie..sau nu stii, nu mai vorbii.

| Tynnna a răspuns (pentru xToxiicLove):

Pai... nu ma supar, dar tu ai pus problema ca s-ar speria in avion, nu ca nu o poti lua acolo. in fine. presupunand ca te-ai referit la pisica "pana nu o ai nu mai vorbi" cine zice ca nu am pisica? Cine zice ca nu am fost in situatia asta sau cel putin asemanatoare? thinking vezi? nu vorbi TU daca nu stii. eu cel putin am vrut sa te ajut cu ceva. sa ai o zi buna!

| Demonull a răspuns:

Nu o poti lasa la un prieten sau o prietena..sau bunici ceva..veri?

| Onio a răspuns:

Lasa pisica la o cunostiinta de incredere pe perioada cat esti plecata, sau o lasi (contra cost) la o firma care se ocupa de animale gen pet shop. Bafta.

| qrage a răspuns:

Ai putea sa iti lasi pisica la o prietena, matuse, verisori, vecini, etc adica in grija cuiva pentru vacanta pana vi inapoi. catelul daca e la tara, o sa aiba grija de el parintii tai...

| xToxiicLove explică (pentru qrage):

De catel n.am nevoie sa aiba candva grija :X e mai mare si e obisnuit la curte. :X dar ea sa nu se sperie de catel si sa nu fuga. am mai pierdut una :3 si nu vreau sa o pierd si pe asta.sad