| anonim_4396 a întrebat:

Funda!
Salut TPU! Am doua pisicute carora am uitat sa le duc la vaccin anti rabic.
E tarziu daca acum, la 4 luni si jumatate, cat ai ele, sa li se administreze vaccinul?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Vaccinurile sunt pentru prevenire, nu pentru tratament.
Daca pisicile tale n-au turbat pana acum, atunci pot primi vaccinul, sa se previna eventuala turbare in viitor.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai in dreapta niste numere de telefon de medici veterinari. Suna si ti se va spune mai precis.
http://www.health-vet.ro/servicii/medic-veterinar-online

| NoFeelings a răspuns:

Presupun că nu este târziu. Sună, cum te-a sfătuit Darrio, întreabă și în caz că nu e târziu, fugă fuguța la veterinar. (La orice veterinar)

| Andreea213 a răspuns:

Nu este deloc tarziu. Cainele meu a facut antirabicul la 1 an si o sa faca maine iar, pentru ca se face anual.

| Anime666 a răspuns:

E tarziu la 5-6 luni sa li se administreze vaccinul eu am dus pisica mea la vaccin la 5 luni si cateva zile si a spus ca am dus-o cam tarziu dar tot i-au facut vaccinul