| ketty a întrebat:

Am o catelusa pechinez, care are 2 luni si se tine dupa mine tot timpul, nu pot face nimic fara ea, iar daca o las singura intr-o camera plange si latra intruna. Ce sa fac?! Nu pot sa ies nicaieri ca parca inebuneste cand nu ma mai vede. Dati-mi un sfat va rog!

Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

Asa sunt catelusi mici. Catelusa ta are 2 luni, este mica, si de aceea plange dupa tine pentru ca te considera ca o mama si nu vrea sa pleci de langa ea!
Deci este normal sa reactioneze asa. Pentru ca asa facea si catelul meu cand era mic statea numai cu mine nu vroia sa plec nicaieri pentru ca incepea sa planga. Cand pleci ea crede ca o parasesti si prin plans nu te lasa. Mai asteapta o luna, doua si vei vedea ca nu va mai plange si vei putea merge oriunde. Deci singura explicatie este ca e mica si ca vrea sa fi numai cu ea. Faza cu mancatul si apoi tu sa pleci nu prea merge adica dupa ce va manca te va cauta.
Mai bine vi cu ea unde vrei sa pleci sau o poti lasa cu cineva parinti...
Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

O iei cu tine peste tot.Ea crede ca esti mama ei si de asta plange.Cand mai iesi fara ea spune-le parintilor sa stea cu ea pentru a nu fii singura

| beby_6532 a răspuns:

Bine ca plange dupa tine, catelusa mea plangea noaptea si imi zgaria patul at wits' end. dupa ce va uita de mamica ei va fi linistita.

| DeathIncarnate a răspuns:

Aia e faza.ca un caine nu poți sa-l iei cu tine peste tot...așa pațesc și eu

| RaDuKu_6372 a răspuns:

O idee ar fi sa ii dai sa manance si cand ea mananca tu pleci

| draganoid a răspuns:

Invat-o cuteva zile fara tine,ci cu altcineva si, vino din cind in cind la ea, si ea va intelege ca vii sa o vezi.Bafta!