| Jessica5Iris a întrebat:

Heii TPU
Eu am fost la o nunta iar dupa aceea am fost acasa la soti si am stat o saptamana. Mireasa are un frate cu care ma jucam pentru ca imi e verisor. Dar ma si cert cu el.
El mi a facut rost de o pisica (siel are una dar o tine la casa) de la bunicii lui. Ea e salbatica si ffuge de oameni si daca o ating face urat. i am taiat ghearele (purtand niste manusi din piele ca sa nu ma zgarie).e la este pui avre cateva zile|saptamani.eu sunt acasa dar mio aduce saptamana viitoare. am lasato acolo sa se imblanzeasca. Eu am so tin pe balcon. Pentru ca ai mei nu ma lasa cu ea in casa. Va rog daca puteti sa imi spuneti lucruri despre pisici. (E fetita)
Multumesc
Dau fundita si scz pt greseli dar imi e stricata tableta

3 răspunsuri:
| Dintrebare a răspuns:

Sa stii ca nu-i voie sa tai unghiile pisicii. Daca e salbatica va trebui sa te joci cu ea cateva zile si sa o mangai si se va calma. Dar tu crezi ca e o idee buna sa o duci la bloc si sa o tii pe balcon? Poate ar fi mai bine sa o lasi la bunici in curte. Ea sigur va fi mai fericita sa se plimbe in aer liber decat sa stea inchisa pe balcon

| Jessica5Iris explică:

Scuza-ma nu m-am exprimat corect. Ea va sta si in casa logic. Doar ca acolo ii va fi ladita cu nisip.

| Jessica5Iris explică:

Asa am vazut pe internet. Ca daca o pisica este salbatuca trebuie sa i tai unghiile.