| Ioo55 a întrebat:

Helpp me.Am o mare problema. Motanul meu a fost lovit ieri seara de masina (cred).Nu am putut sa merg azi pe zi la veterinar. e lovit la spate si la picior ( nu se vede osul doar pielea ). Pe seara a facut pipi cu sange. Nu stiu cu ce pot sa il ajut pana dimineata. Un sfat cat mai urgent va rog.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi urgent la medic, te rog frumos. Sunt policlinici non stop, sunt si cele care de deplaseaza la domiciliu. De recomandat sa vina la tine. Nu-l lasa asa te rog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PAi daca sa urinat sange are hemoragie interna si e grav daca nu il duci repede la medicul veterinar sa il opereze va muri

| DenissaRoxana a răspuns:

De ce nu ai putut sa mergi la veterinar? Daca se intampla ceva cu tine, aveai timp... Si eu fac practica (medic veterinar) si unii oameni vin cu animalele intr-o stare critica, deoarece au dat zi dupa zi...chiar nu va inteleg!
Daca urineaza sange este normal ca are hemoragie. In fiecare oras exista un cabinet non-stop, cauta pe internet. Sau suna medicul tau veterinar. Orice mimut poate vi fatal pentru motan.

| Cr7adi a răspuns:

Pff imi pare rau dar daca a facut urina cu sange mai mult ca sigur are hemoragie interna si daca l-ai duce la medic ar trebui sa il bage in operatie.nu stiu cat poate rezista

| sautean14 a răspuns:

Bua pai suna la veterinarul tau sau cauta pe internet un nr de veterinar explica-i lui ce s-a intamplat si o sa ati spune cand se va vindeca si ce trebuie sa faci
P.S:Eu cred ca se va vindeca de la sine dar tu tot suna!

| KodekZ a răspuns:

Daca ai grija de el nu pateste nimic pana maine. Tu doar ai grija de el si vezi pe unde il doare. ajutal. Nu pateste nimic pana maine stai calm, ca daca avea hemoragie interna statea cu picioarele la soare de cand a fost lovit.