| Denisa104 a întrebat:

Hey! Am o pisica care este foarte blanda...doar ca uneori o mangai si pur si simplu musca! Eu m-am gandit ca poate ar dori sa imi atraga atentia.
Ca ii este foame...sau ca vrea afara...dar i-am dat sa manance si sa bea apa si nu a functionat...As vrea sa mentionez inca o data faptul ca face asta doar uneori si daca ii dau ceva in gura...o jucarie sau mancare se opreste... Pisica nu are inca un an, iar cand musca i se maresc pupilele! Uneori ma ingrijoreaz...ce credeti ca ar putea avea? Multumesc si fundita♥laughing

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna. Nu are nimic, pisicile sunt mai sensibile si independete, daca nu le place ceva, stie cum sa te faca sa intelegi.
Deci uneori cand o mangai, nu ii place, sau poate s-a plictisit.
Pupilele se maresc de la nervi, frica, placere. Deci e ceva normal cand e nervoasa sa te muste si sa ii se maresca pupilele.