| Yasmina455 a întrebat:

Hey. Am o problema enorma. Deci am un motan cu varsta de 13 ani. L-am tinut pana acum in apartament, foarte rar cand l mai scoteam pe afara. Deci nu prea ii era cunoscuta lumea. In ceea ce se intimpla eu ii consider vinovati pe parinti, deoarece cand era el inca tanar, eu aveam doar vreo 5 ani, deci nu ma puteam ocupa de el. Dupa cum am zis, a stat 13 ani inchis intr-un apartament de oras, nu l-am prea scos niciunde. Apoi mama a nascut o surioara si dupa cum bine stiti nu e prea ok sa ai animal in casa cand ai un copil mic. Ieri am mers la vila bunicii si mama mi l-a dat cu gandul ca il vom lasa acolo si se va deprinde. Acum nici nu vrea sa manance, sa bee, tremura la fiecare zgomot. Ce sa fac ca sa-l acomodez? Nu vreau sa moara, il iubesc prea mult.

Răspuns Câştigător
| Lambda a răspuns:

El nu mănâncă, nu bea, tremură la orice zgomot deoarece s-a atașat prea mult de tine și de familia ta.Îi este foarte dor de voi.Pentru a nu mai face aceste lucruri, încearcă să stai cât mai mult cu el.Vei vedea că va fi bine.

| Yasmina455 explică (pentru Lambda):

Multumesc de sfat. Voi face tot posibilul.

3 răspunsuri:
| C-tin_Stefy_1999 a răspuns:

Este batran. poate sa imbolnavit. Mai bine du-l la veterinar. Sper sa fie mai bine.

| Yasmina455 explică (pentru C-tin_Stefy_1999):

Nu, probabil e mult prea stresat. E ceva nou pentru el. Nu cred ca e bolnav.