| bettybetty a întrebat:

Hey lume. Au trecut 4 ore de când cățelușa mea a fost sterilizată. Menționez că are 2 ani jumătate. A început puțin să umble, dar merge rău.
Și se tot ridica in fund și sta cu ochii închiși de parcă ar dormi după care iar se pune jos. E normal? Și cam in cat timp ar trebui sa umble iar bine? Și cam când ar trebui să-i dau iar sa pape? Îmi fac puțin griji pentru ea...

8 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

E normal sa isi revina mai greu, a fost anesteziata, unele animale isi revin in cateva ore, altele in cateva zile. De ex eu am sterilizat o pisica si dupa 5 ore de la trezire a inceput sa mearga normal, apoi dupa inca vreo 3 ore a inceput sa manance si si-a revenit complet. Dar in trecut am mai sterilizat o pisica care a inceput sa mearga normal dupa vreo 3 ore de la trezire dar a stat 3 zile apatica fara sa manance nimic

| dinaprilie a răspuns:

Posibil sa fie inca sun efectulnde anestezie. Supravegheaza-o si vezi maine cum se simte.

| bettybetty explică (pentru dinaprilie):

Bine.
I-am făcut o poză cu bliț și am văzut că îi curge ceva galben din ochi. Probabil sa ii fi dat cu ceva picături înainte de operație? Nu prea vad legătura.dar na..nush.
Sau ii s-o fi făcut așa de la cum a dormit...

| dinaprilie a răspuns (pentru bettybetty):

Probabil "urdori" de la ochi. Sterge/i ochi cu un servetel umed si mai vezi maine. O sa fie ok. Doctori de acolo care au avut grija de ea stiu ce fac.

| NunuNini a răspuns:

Are dureri si ea. Tu cum ai fi dupa o operatie?
Dar daca nici maine nu e bine, intoarce-te la veterinar ca ceva a gresit.

| anonimus010101110 a răspuns:

Pai cred ca e cam normal sa se simta asa, adica au trecut doar 4 ore

| bettybetty explică (pentru anonimus010101110):

E mai bine. M-am speriat degeaba.
Deja umbla bine și a mâncat 3 biscuiți de căței. ușor ușor își dă drumul

| anonimus010101110 a răspuns (pentru bettybetty):

Ma bucur, sper sa se refaca repede si sa fie sanatoasa