| Dizi5022 a întrebat:

Hey! Motanul meu a disparut de 4 săptămâni jumătate de acasa, avea un an jumătate și era necastrat. Nu obișnuia sa plece mai mult de o zi, doua. L-am căutat prin împrejurimi, l-am strigat… nu stiu ce sa mai fac. După fix o săptămâna de la dispariție, vecina mea mi-a spus ca l-a vazut la ea in curte, îndreptându-se către curtea noasta, ea fiind sigura ca el era. Credeți ca exista sanse sa se intoarca? A mai pățit cineva sa ii fie motanul plecat mai mult de o luna de acasa? Menționez ca, ne comportam extraodinar cu el, era hrănit corespunzător. Îl iubeam enorm și ma gandesc in fiecare zi la el…

Răspuns Câştigător
| ionelamelania0709 a răspuns:

Motanul meu a plecat timp de trei luni. Nu știu ce s-a întâmplat cu el. Dupa trei luni, s-a întors foarte slab și necăjit. Nu știu dacă al tău se va întoarce, dar dacă da, va trebui sa ii acorzi multa, multa afecțiune, sa nu îl ți forțat în brate dacă nu ii place
(sau poate ii place) și sa ii dai mâncare foarte buna. Ca asta sa îl facă sa nu se mai îndepărteze de casa. Daca este în călduri, și cauta pisici, oricum se întorcea mai repede, motanii nu se duc după pisici, de sa nu mai știe sa se întoarcă înapoi.
Alta varianta ar fi sa-l fi prins ceva. Un om sau un alt animal. Sa speram ca nu...
Mai întreabă vecinii dacă cumva nu l-au văzut, și încearcă sa îl descrii persoanelor pe care le întrebi.

Al meu s-a întors după trei luni...e posibil orice.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate este in calduri si vrea pisici

| Lukasssz a răspuns:

Probabil a fost omorat de cineva

| MadalinAlexandru a răspuns:

Imi pare rau sa ti spun dar da, al meu a plecat de anul trecut si nu a mai venit...ce l mai posibil a fost omorat fiindca pisicile vin de obicei inapoi acasa pentru hrana si sa si vada stapani...acum mi am luat altul ca n am avut alte optiuni.