| hp8510p a întrebat:

Mi-a plecat cainele de acasa.Stau la curte si am o gradina foarte mare unde el obisnuia sa stea cam toata ziua jucandu-se prin iarba si alergand pisicile vecinilor.Azi pe la ora 7 si jumatate dimineata l-am vazut in curte,era jumatate ud si putin murdar de noroi, mi-am dat seama ca el a iesit din gradina si s-a dus in celelalte gradini ale vecinilor.Azi cand am venit de la scoala el nu era in curte.Cand a venit tata de la serviciu m-a intrebat de el si am zis ca l-am vazut cand am plecat la scoala, el mi-a zis ca dimineata i-a pus niste carne pe canapeaua de afara(bucataria si dormitorul lui)dar el nu era acolo si l-a strigat...nu a venit.Eu cred ca in momentul asta ca umbla prin gradini sau a ramas blocat intr-un gard sau a fost prins intr-o capcana pentru caini care se pune la gaurile gardului sau a fost gasit de cineva si l-a luat acasa...sau sau sau.Eu cred ca(virgula)cainii stiu sa se intoarca acasa dar eu cred ca nu are instinctul asta pentru ca a stat la bloc cateva luni si apoi l-am adus aici pe la sfarsitul verii trecute.Voi ce ziceti? Mai vine sau nu mai vine?

6 răspunsuri:
| djdani2010 a răspuns:

Daca il ai de multi ani, cel mai probabil va veni, dar poate l-a furat cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stim! Sansele sunt 50-50.
Se poate sa vina, nu cred ca ar sta nimeni sa fure cainele tau cand sunt sute de mii de caini pe strazi.
Singura sansa e sa intrebi vecinii pe la care a umblat ultima data, cam asta ar trebui sa fie punctul de plecare.

| DenissaRoxana a răspuns:

Vrei sa venim noi sa il cautam? Nu avem cu ce sa te ajutam...mergi si cauta-l!

| rabbit2014 a răspuns:

Daca nu vine sigur a fost prins si cred ca stii si tu ce i se intampla daca da de niste oameni care nu sufera cainii

| Die4U a răspuns:

Probabil se va intoarce. Daca se intoarce,hai sa te invat un truc.
In primul rand,trebuie sa ai un sunet,preferabil pe telefon. Daca ai smartphone iti poti downloada aplicatii sau stii tu.
Asa, deci vei pune acel sunet de fiecare data cand vede ca ii pui mancare. Fa asa de foarte multe ori si vei vedea ca dupa cateva incercari, cand va auzi sunetul, va veni la tine automat, pentru ca el crede ca ii dai de mancare.Tu intr-un fel in dresezi.Nu am incercat asta pentru ca nu am caine, dar am auzit ca altii au incercat si multi au fost uimiti.
Succes la dresaj si sper sa se intoarca happy
Funda?

| FlorinTepes a răspuns:

Trebuie sa il cauti.cel mai probabil nu este obisnuit cu zona si s-a ratacit.