| Luiza15 a întrebat:

Hey! Puteti sa ma ajutati si pe mine va rog? Am o problema cu (,) cainele meu.Neam mutat de curand in alt oras si eu in primele lui 8-9 luni de viata l-am tinut in casa.De cand ne-am mutat mama nu il mai vrea inauntru si sunt nevoita sal tin in gradina.Gradina asta are un gard cu niste gauri (mai mult de 100 deci nu am cum sa le acopar) prin care iese tot timpul si o data la prins o masina si la aruncat intr-un rau.Noroc ca inca mai e in viata...Nu vrea deloc sa se linisteasca si eu nu vreau sal tin in lant toata viata pentru ca e crud dupa parerea mea sa iti iei un caine ca sal tii toata viata lui intr-un lant...Ce imi sugerati sa fac?

Răspuns Câştigător
| AndreiDr a răspuns:

Inteleg ca stai la casa, blocheaza aceste gauri cu lemnewinking

| Luiza15 explică (pentru AndreiDr):

N-am de unde sa iau atat de multe lemne si atat de rezistente (le roade) si de gard de sarma au zis parintii mei ca nici nu se pune vorba...e prea scump.

7 răspunsuri:
| ligiligi a răspuns:

O doamne cat de scump poate fi o sarma.

| Luiza15 explică (pentru ligiligi):

Daca ai sti de cati m de sarma as avea nevoie si cat de scump e aici unde stau eu 1 m patrat poate nu ai mai comenta dar ma rog nu am pus intrebarea asta ca sa am cu cine ma certa, mersi oricum happy

| ligiligi a răspuns:

Pai ori o convingi pe mama ta sa il tina in casa sau schimbi gardul sau decat sa iti moara il dai la altcineva si iti iei alt animaluut mai micut.Intreab-o pe mama ta daca te-ar lasa cu o pisica sau ce iti doresti tu.Mult succes!

| ligiligi a răspuns:

Eu nu te cert dar daca nu vrei sa iti moara {il calca masisa exemplu}fa ceva.

| Luiza15 explică (pentru ligiligi):

Exact de asta am si pus intrebarea asta, pentru binele lui...ma gandeam ca poate voi primi vreun sfat mai folositor, da de unde? sad

| ligiligi a răspuns:

Pai nu poti sa schimbi gardul? Sau astupi gaurile cu pietre mai mari si pe alea nu le poate roade.