| Xaya a întrebat:

acum vreo doua zile am gasit un caine in curtea mea. Am vrut sa il dau afara fiindca nu este primul care face asa dar pur si simplu nu voia sa iasa, se baga printre picioarele mele si daca reuseam sa il scot deschidea poarta apasand pe clanta si intra la loc. Are ochii albastri si fata de alti caini de el nu se lipeste nici o capusa, are blana foarte lucioasa, este foarte speriat de bombe (isi tine tot timpul coada intre picioare), se simte mai ok cand sta lipit de mine si ma intebam daca nu cumva este un caine pierdut sau abandonat. As vrea sa ma duc la veterinarul din zona sa vad daca este microcipat dar nu stiu daca se aplica vreun cost pentru asta :/

6 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Wow-WOW! Eu cred ca ar fi bine sa-l pastrezi; sau sa postezi pe Facebook poza lui.

| andrea334 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Si eu am un caine si daca l-as pierde mi-ar placea ca cineva sa mi-l aduca inapoi asa ca nu as sfatui pe nimeni sa il pastreze

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru andrea334):

Nu strica sa il pastreze pana sa apara stapanul; dar tot a-l pastra se numeste. Dar sa il inapoieze stapanului bine ingrijit este un lucru minunat!

| Ctvd a răspuns:

Depinde de clinica la care vei merge. Eu iti recomand sa il duci la o consultatie sa ii puna veterinarul vaccine de gen contra rabie si alte boli periculoase care ar putea sa il afecteze.

| andrea334 a răspuns:

Nu se aplica nici un cost daca vrei sa il dai inapoi. Poate vei primi chiar si o recompensa pentru ca l-ai gasit. Oricum daca este bine ingrijit si este bine mancat nu cred ca e vagabont. Bafta oricum.

| Cozelciuc1234b a răspuns:

Du-te cu el la veterinar și vezi al cui este.