| Diarobertaaaa a întrebat:

Am un caine si are o capusa la unul din ochii
Cum sa fac sa i-o scot
Funda si vot

Răspuns Câştigător
| FollowTheLight a răspuns:

Pui pe un servetel benzina sau spirt sau acetona si apesi locul unde are capusa si ai sa vezi ca o sa se desprinda! Dar grabeste-te.Capusele ii sug tot sangele si nu e deloooc bine.

5 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Apuci capusa bine cu o penseta si o tragi de acolo. Ai putea si cu unghiile dar exista riscul sa ii ramana capul acolo si cu penseta e mai simplu. Dupa ce o scoti dezinfecteaza putin locul. Succes!

| DomnisoaraLove a răspuns:

Mai bine decat sa o tragi i sa ii ramana capul acolo da cu gaz, spirt scetona sau alcool ceva tuica sau votca si ii dai acolo cu putina vata (vezi sa nu-i dai in ochi )si ea cand va simti mirosul se va desprinde singura.Dar stai langa el sa vezi unde cade sa nu se puna pe oameni sau mai stiu eu ce (mai bine omoar-o dupa ce cade ca e periculoasa )Si cainele meu a avut si i-am dat-o jos cuputin gaz pe o bucata de vata a cazut si a omorat-o tataie.:d mult succes

| CorontzGurGurul a răspuns:

laughing raspunsurile sunt criminale. Daca nu vrei sa mergi la veterinar cu el, rogi pe un prieten sa-l tina bine, sa nu-si miste capul. Pune o picatura de ulei de floarea soarelui pe capusa, asteapta 20-30 de secunde sa moara si o scoti cu penseta prin rotire. De preferat o penseta din plastic pentru animale. Daca esti sigura pe mana ta si convinsa ca nu-i bagi penseta in ochi poti incerca si cu una normala. Nu incerca alta varianta. Spor...

| Asyul95 a răspuns:

Vaaaaaiiiiiiiiiiiiiiii doamne feri sa il scoti tu!
Daca il vei scoate tu, poate ii rupi doar fundul si ii ramane doamne feri capusa acolo!
Du-l la veterinar neaparat la ochi este o problema grava!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la veterinar cu el big grin