| YoCookieMonster a întrebat:

Am 2 hamsteri, si s-au batut pe mancare.Credeti ca ar fi vreo alternativa sa-i obisnuiesc sa stea impreuna? Va rog, caci unul dintre ei este chinuit sad

14 răspunsuri:
| YoCookieMonster explică:

Apropo,sunt amandoua fete sad Una este Hamster pitic Campbell iar cealalta Hamster pitic alb de iarna[siberian]

| YoCookieMonster explică:

Uitati ce am gasit[asta chiar ma pune pe ganduri] straight face :
"Hamsterii pitici sunt animalute foarte "sonore" si isi petrec foarte mult timp batandu-se in joaca. Daca auziti o multime de chitaituri si batai, nu intrati in panica, lucrul acesta este normal la ei. Nu interveniti in acest comportament, altfel s-ar putea sa vedeti cum se vor bate cu adevarat.
Exista trei specii de hamsteri pitici"

| YoCookieMonster explică (pentru YoCookieMonster):

Asta am gasit-o in cartea mea, Iepuri si alte Rozatoare...

| BrD a răspuns (pentru YoCookieMonster):

Si de ce nu crezi ca acum se bat cu adevarat? Uite, nu am experienta in acest domeniu insa iti recomand sa te duci la un petshop si sa intrebi vanzatorul.

| YoCookieMonster explică (pentru BrD):

Am intrebat daca e in regula sa mai iau unul,am intrebat si veterinarul,si au zis ca nu e nici o problema! Dar doar odata i-am pus pe amandoi in cusca, si s-au auzit chitaituri...M-am speriat, si i-am separat.Dar e ciudat, i-am luat de la acelasi magazin, unde au stat in aceeasi cusca saptamani sau luni de zile. straight face De aceea sunt confuza

| BrD a răspuns (pentru YoCookieMonster):

Dar le-ai spus ca sunt amandoua fetite? Ca daca si in cazul asta au zis ca nu e nici o problema, o fi in regula si asa s-or juca ele.

| YoCookieMonster explică (pentru BrD):

Da,nu e nici o problema ce fel de sex au.Chiar si daca erau 2 baieti nu era problema...De aceea sunt super nedumerita laughing Si momentan sunt despartite, fiecare in cate o cusca, dar imi va fi greu cand voi schimba talasul si toate astea, de aceea ma gandeam cum sa le obisnuiesc[din nou] una cu cealalta. tongue

| BrD a răspuns (pentru YoCookieMonster):

Atunci fuga sa vb cu vanzatorul si sa ii explici ce s-a intamplat.

| YoCookieMonster explică (pentru BrD):

Asta si fac! Mersi mult :X

| BrD a răspuns (pentru YoCookieMonster):

Cu placere

evenso
| evenso a răspuns:

Daca sunt masculi atunci ar fi bine sa le desparti.

| valentingb a răspuns:

Or fi ei dragalasi dar sunt dusi cu capul, astia nu se lasa pana cand unul nu cade. laughing Separa-le, sau doneaza una din ele.

| Haney a răspuns:

In niciun caz! Se vor bate pana se vor omora!

| bularulolian a răspuns:

Eu cred ca trebuie sai desparyi pentru o vreme unul de celalalt si apoi pune-i inapoi in aceias cusca daca nu se in teleg despartei unul de celalalt pentru totdeauna