| JustSimple a întrebat:

Voi ati batut vreodata animalele? sau le-ati chinuit? sau infometat? sau orice alte rautati?sad

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

NU! In schimb am salvat multe animale de la astfel de specimene, care numai asa stiu sa-si arate puterea - in fata unor fiinte mai slabe si lipsite de aparare.
In copilarie aproape saptamanal aduceam animalele acasa, cele pe care le salvam de la ceilalti copii (nu inteleg de unde e aceasta satisfactie nebuna, de a arunca cu pietre intr-un catel sau pisoi, care abia si-a deschis ochii. da, sunt cazuri reale, din pacate...), si multe dintre ele ramaneau in familia mea pana la adanci batraneti.
Imi sunt foarte dragi animalele si in general sunt impotriva oricarui tip de violenta.

| Pitic a răspuns:

Hm recunosc i-am mai dat cateva palme catelusului meu pentru ca nu era cuminte si chiar ma scoate din minti da nu i-am dat tare, iubesc animalele si mereu cand vad un catel pe strada ma opresc si il magai happy chiar daca e mai uratele sau daca e murdar e un suflet si ardreptul macar la o simpla atungere pe cap, sa simta ca nu toti oameni sunt asa rai idioti si i happy.
Pot sa spun ca m-a marcat pe viata o intamplare foarte urata, pe cand aveam vreo 6 - 7 daca nu mai putin si eram la tara erau niste copii care legasera un caine mare frumos si alb, il legasera la bot cu o sarma si ii bagasera picioarele din spate intr-o sticla de ulei si la fel si picioarele din fata, va dati seama cat l-au chinuit pe bietul caine ati vazut cat de mica e gura aceea de la sticla de ulei? Bietul catel, i-au dat foc sad sa fi avut atunci varsta de acum i -as fi calcat in picioare pe copii aia.
Au trecut 11 ani de atunci ci imi amintes aceasta intamplare d eparca s-ar fi intamplat ieri, e unul dintre lucruiel pe care nu le voi uita niciodata.
M-am inscris ca voluntar la un adapost de animale, pana acum nu am fost chemata dar daca voi fi chemata voi merge cu mare drag, pentru ca iubesc animalele si chiar daca mi s-a intamplat sa se mai ia vreun caine dupa mine sau sa ma muste asta nu m-a facut sa imi schimb gandirea, pentru ca stiu ca acel caine a avut motivele lui de m-a muscat

| VORTEX a răspuns:

Buna,personal nu am facut rau la nici un animal, le iubesc si sunt in total razboi cu cei ce chinuie animalele.

| JustSimple explică:

Oh ce usurare! ma bucur ca exista o sansa pentru necuvartatoare de a avea dreptul la viata in acesata lume sadica, rea cruda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Ce fel de om trebuie sa fii sa faci asa ceva?

| monamonkey a răspuns:

Da, am chinuit niste animale (furnici, gandaci, muste, tzantzari etc...) dor d'astea, caini iubesc foarte mult. tu?

| QuinnElizaBheta a răspuns:

Niciodata. Mereu am iubit animalele iar ele pe mine. Le -am dat intotdeauna de mancare ( chiar le - am Cumparat de la magazin, cainilor vagabonzi pateu).