| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, am un cane corso de 6-7 luni si cand am iesit cu el pe drum a venit un maidanez si a inceput sa latre la el ..cainele meu a fugi de a rupt pamanul cand pe mine era sa ma muste.
Cum fac cainele meu mai rau si mai curajos
(Sfaturi)

Răspuns Câştigător
| Denis_Eduard_1990 a răspuns:

Trebuie sa-l incurajezi.

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Parerea mea e sa nu-l aduci cat e pui, in preajma unor caini adulti, care sunt stapani pe situatie ( maidanezul era pe " mosia" lui- al tau era in " vizita"), pentru ca il prostesti mai rau. Pentru a capata incredere, lasa-l sa socializeze deocamdata numai cu caini educati( la tarc de caini prin parcuri, sau cu animalele cunoscutilor).

| Denis_Eduard_1990 a răspuns:

La 6-7 luni ce vrei sa ceri.tu la 4 ani dadeai cu pumnu.