| Robert_George_2001 a întrebat:

Ce animal de companie îmi recomandați la bloc ținând cont că stau la parter și că am 2 camere.Nu vreau Pisică sau Câine. FUNDĂ!

13 răspunsuri:
| M4RK a răspuns:

Un iepuras cap de leu sau un pui de papagal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un aligator.

| Dumbi a răspuns:

I-ati o capra(nu glumesc).

| Kathrinex a răspuns:

Îți recomand un hamster. E drăguț și nu-ți va crea probleme :3

| mimimumu a răspuns:

Pai...
In primul rand pestisorul de aur laughing)))
Apoi se mai poate broaște testoase de mărime mica (asa are o prietenă care sta la bloc doar ca la etajul 4).Si ai grija in cazul in care vrei sa iti cumperi peste la bol. Uite ce i s-a intamplat unei alte prietene de ale mele:
Deci ea are un pestisor in bol, il ține pe pervazul camerei si intr-o zi a sarit in sus (făcea scamatorii al naibii laughing)))) si ia lăsat o băltoacă pe tavan.Bine nu la tavan.La chestia aia care e deasupra pervazului la geam orizontal cu pervazul.Si atunci i-a pus peste bol o plasa ca sa nu mai sara.Si eu am avut un peste dar mi-a murit.
Un pontbig grinaca ai de gand sa cumperi peste, nu il ține pe pervaz deoarece daca e soare puternic si va bătea lumina soarelui in el, va muri.Eu asa am pățit.

| Marduk69 a răspuns:

Arici pitic african.

| Ana765 a răspuns:

Broasca țestoasă

| iulya2299 a răspuns:

Eu am hamsteri si stau tot la bloc. Sunt adorabili, nu le trebuie mult spatiu, insa au nevoie de o temperatura constanta si multa mancare... dar merita

| Gian a răspuns:

Peste, broască, hamster, ti-as recomanda si papagal dar ma gandesc ca e galagios pentru tine daca totusi vrei ia pereche ca unul nu e bine o sa tipe toata ziua ca de se plictiseste, purceluș de guineea. Totusi cred ca cel mai lejer ar fi 2/3 peștișori le dai mancare dimineata si seara si le schimbi apa la 3 zile si aia e tot

| MarsWave a răspuns:

Cumpara-ti un peste. Este foarte dragut si nu face mizerie. Sau daca vrei un animal cu care poti interactiona mai mult, ia-ti un papagal, pe care sa il inveti sa vorbeasca si sa te imite. Il poti lasa liber prin casa pentru ca sa se dezmorteasca. Daca nu iti place ideea cu papagalul, cumpara-ti un hamster si o roata din aceea pe care sa poata alerga.

| Andreea4469 a răspuns:

Eu ți-aş recomanda un iepuraș. Am și eu unul și este foarte jucăuș și blând. Nu are nevoie de prea mult spațiu și dacă i se curăță cusca o data pe săptămână nu miroase

| Andreea4469 a răspuns:

Eu ți-aş recomanda un iepuraș. Am și eu unul și este foarte jucăuș și blând. Nu are nevoie de prea mult spațiu și dacă i se curăță cusca o data pe săptămână nu miroase urat

| Acadea07 a răspuns:

Daca nu vrei un caine sau o pisica, ti-ai putea lua niste pesti, un hamster sau orice rozatoare (porcusor de Guineea, chinchila, iepure), o broasca testoasa sau, daca te intereseaza ceva mai diferit/exotic, ai putea opta pentru o tarantula sau o reptila.
Sper ca te-am ajutat!