| anonim_4396 a întrebat:

Sunt distrusa! Am o catelusa rasa boxer de 10 anni, care avea o infectie la ovare. Azi de dimineata am dus-o la veterinar ca s-o opereze dar, dupa ce a taiat-o pe burta, vetterinara a descoperit ca are cancer! A decis sa incerce sa faca tot ce poate si sa ii scoata totusi ovarele! Dupa ce l-a scos pe primul, a descoperit ca al 2-lea ( care era cel mai infectat) este lipit de ficat! Nu a putut sa il scoata, si a ramas acolo. Se poate trata cumva acest cancer? Sau macar sa se amelioreze si sa ii lungeasca durata de viata ce a mai ramas? Va implor sa raspundeti daca stiti nu mai stiu ce sa fac! Dau funda si multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RoxanaDenisa a răspuns:

Buna, imi pare rau pentru catelusa ta. Dar dupa cum sti boxerii au o durata de viata scurta 11-12 ani, din pacate.
Nu se poate trata, din pacate. este la fel ca la oameni, nu se poate trata sad. O sa mai traiasca, asta este sigur. Poti incerca si la alt veterinar. Era bine daca o sterilizai de la primul ciclu de calduri, acum nu mai avea cancerwinking

1 răspuns:
| papusica987 a răspuns:

BUNA, iti inteleg durerea, si eu am un catelus.Am fost la medic cu el si mi-a spus ca are o boala care nu se trateaza si ca va muri, 2 zile am plans incontinuu dar nu avea nici o boalalove struck.eu cred ca se poate trata, dar e cam batrana ...sincer chiar nu stiu mai bine o intrebi pe doctora:* sper sa se faca bine