| Cineva_3920 a întrebat:

Sunt in vacanta la bunicii mei la tara. M-am trezit pe la ora 11 si mi-a zis buni` ca a nascut Loly (pisicuta mea love struck). M-am bucurat cand am auzit. Dar apoi mi-a zis ca a facut 3 puiuti morti crying. Si am intrebat-o de ce? Cum? Mi-a spus ca ea a vazut cand i-a facut si ca a facut unul intr-o parte, altul intr-alta si tot asa (prin curte). Facea cate un pisic si mureau. De ce oare? straight face O am pe Loly de anul trecut din august. E destul de mititica, dar stiam ca va trebui sa nasca intr-o buna zi. Totusi nu ma asteptam azi. Nu am mai patit cu nici o pisica asa. Toate nasteau puii in locuri sigure si ii ocroteau, nu mureau si erau mai multi de 3. sad CUM VI SE PARE ACEST CAZ? crying Funda pentru cea mai buna explicatie.

Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

Draga, poate ca ea nu a fost pregatita si nu a stiut ce se intampla fiind si mica. Nu poti face acum nimic in legatura cu asta. Pisica ta inca nu a fost pregatita de o nastere. Ea nici nu stie ce e ala un pui si cum sa aiba grija de ei.
Deci cea mai simpla explicatie este ca ea nu a fost pregatita nu a stiut ce sa faca si unde sa nasca.
Imi pare tare rau pentru tine! Data viitoare ai grija cand o sa fie insarcinata sa nu o lasi din preajma ta(mai ales cand e momentul nasterii).

6 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

La asta nu stiu sa-ti raspund sad. Cum sa nasca mai devreme decat trebuie? Poate se intamplase ceva cu pui si pisica a nascut mai devreme. Sau poate a fost un avort ca la oameni laughing. Partea asta este destul de ciudata! Dar ti-am dat o sugestie nu stiu daca e adevarata pentru ca eu nu am avut pisica dar vecina mea are un motan mic si ma joc aproape doar cu el!

| Capsuinkaadulcicaa a răspuns:

Daca a nascut prima data e normal! Nu era pregatita si si-a omorat puiutii! Asta e motivul crede-ma,si mie mi s-a intamplat, am intrebat un veterinar si mi-a dat raspunsul pe care ti l-am dat eu! Dar stai linistita! Data viitoare va fi pregatita, a stii cum sa aia grija de ei si nu i va mai omora! Dar tu sa nu contribui la nasterea lor deoarece daca i vei atinge i va omora din nou.Nu ai voie sa-i atingi pana nu le dau ochisorii deoarece li se va schimba mirosul si pisica va crede ca nu sunt puii ei din moment ce nu au aceeasi miros ca si ea si ii va omora.Asa am auzit si eu de la veterinaribig grin Sper c te-am ajutat! te pup dulce de tot si sa stii ca imi pare rau pentru tine.dar asta e.kiss

| ghineanamaria a răspuns:

Si pisica mea a nascut de mik doar ca a ta probabil este prea mik ca sa aiba grija de ei. Unele animale mai fac asa.Pacat.Imi pare rau de eisad

| marya a răspuns:

Asa ca la oamemeni se intampla si la animale.
Poate puii nu au avut prea bun sistemul imunitar si de aceea au murit.
Bucurate ca Loly nu a patit nimic.
Eu am avut o catelusa care a murit impreuna cu puii ei cand i-a nascutsad

| Cineva_3920 explică:

@ghineanamaria: De asta am pus si eu intrebare. Banuiam ca este prea mica pentru a fi supusa unei nasteri. crying
@Bya: Mda, imi pare atat de rau ca nu am putut fi acolo ca sa ajut pisicii. Macar ii luam si ii duceam toti langa ea. Acum Loly e foarte trista. crying

| Cineva_3920 explică:

A... si icna ceva Bya. Asta e problema: NU ERA MOMENTUL NASTERII, nu avea o burta intocmai mare si dupa calculele mele prin august la inceput trebuia sa nasca.