| Aly359 a întrebat:

Imi puteti spune cum se curata cusca unui hamster?

2 răspunsuri:
| sereje a răspuns:

Se pune talas si se schimba la 2-3 zile, avand grija sa presari putin din talasul vechi pentru a pastra mirosul. Gasesti la magazinul de animale si sunt sigur ca te va ajuta cineva. De asemenea informatii mai detaliate gasesti pe site-uri dedicate acesotr animale dragalase. Sa-l stapanesti sanatos!

| Roxidd19 a răspuns:

Pai iei hamsterul, il pui intr-o cutie sau ceva deschizi cusca sau capacul (il iei jos) si golesti"tavita" cu rumegus intr-o punga. Daca vrei poti spala cusca daca nu pui direct rumegus curat sau iarba pe tavita. Dupa care pui capacelui si hamsterul inauntru o inchizi si gatabig grin Si eu am un hamster pe care il cheama Hamsty si mai avea ink 2 : Rikky si Yoyo:X Sper ca te-am ajutat:*