| Khnum a întrebat:

In Mai imi voi lua un animal si nu ma pot decide intre caine, pisica, papagal si veverita siriana. Vreau un animal care sa fie mai "lipicios" avand in vedere ca ma voi plictisii si mi-ar prinde bine un bun prieten. Ce sa aleg? Si mascul sau femela?

14 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Iti recomand papagalul mascul si cainele rasa King Charles Cavalier uite si o poza cu cainele
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Rockart a răspuns:

Eu dacă aş fi în locul tău aş alege veveriţa. Dar un bun prieten nu îţi poate fi decât un câine. Iar *lipicioase* sunt pisicile. Deci i-aţi un papagal.

Neah, i-aţi un chow-chow. E un câine foarte credincios, e simpatic, blănos, are limba albastră... e superb.

| SandraMikyZu a răspuns:

Un catelus... Yorkshire terrier toy.sint foarte atasati de stapan isi doresc sa stea mult cu stapanul,. sunt foarte draguti iubareti.si isteti, sun folositi de la hollywod pentru ca sunt usor de dresat, naparlesc putin, sau aproape deloc si sunt niste animale de companie foarte poplare, deci un caine ideal, si depinde acum, femela daca vrei pui, puii ii poti vinde si daca nu poti sa iti iei un mascul

| AndraNicoleta a răspuns:

Eu ti-as recomanda, daca tot vrei sa-ti achizitionezi un animalut, sa adopti unul. Sunt atat de mult animalute neajutaorate prin adaposturi si noi cumparam din magazine.
Cat despre specie...veverita in niciun caz (iti roade mobila) iar papagalul... nu stiu ce sa zic. E cam trist sa-l tii inchis intr-o colivie toata ziua. Deci, ori o pisicuta, ori un caine.
Numai bine si sper sa faci o fapta buna!

| Khnum explică (pentru AndraNicoleta):

Mi-ar placea sa adopt unul insa nu pot deoarece NU este rasa pura si nu pot calatorii cu el/ea si nu as vrea sa o/il abandonez.

| kissyou a răspuns:

Caine(mascul)
http://www.bichon-frise.ro

| Lola23 a răspuns:

Iti recomand un caine(mascul sau femela ce vrei tu) pentru ca el se poate dresa si este foarte credincios. Nu iti recomand pisica deoarece chiar daca sunt dragute si jucause pot sa zgarie si vor avea probleme cu perdelele sau mobila ta. Ti-as recomanda si un papagal care nu este asa costisitor ca un caine. Pana la urma e alegerea ta!

| Christina a răspuns:

Eu iti recomand un coker spaniol(catelus), eu am unul si e foarte "lipicioasa"

Răspuns utilizator avertizat
| tesss a răspuns:

In niciun caz papagal nu ai ce face cu ei adica pe bune ce faci nici nu poti sa il strangi in brate fata de caine sau pisica si pe bune veverita iti roade mobila te sfatuiesc sa iti iei un caine samoyed sau golden retriever

| bichon1 a răspuns:

Ia-ti un bichon maltez te asigur ca nu te poti plictisi, sunt foarte jucausi si pufosi am si eu unu.

| Kristinelu96 a răspuns:

Ti as recomanda un catelus (mascul)