| anonim_4396 a întrebat:

La vara, parintii mei vor sa merg la ei in strainatate. Dar nu vreau sa-mi las catelul in grija altcuiva. Cum as putea sa aduc vorba sa-l luam si pe el, stiind ca are pasaport si microcip? Mi-e cumva sa le zic, ei ar face orice ca sa fiu fericita dar nu stiu cum sa le spun...

4 răspunsuri:
| nataliaduchess a răspuns:

Daca spui ca ar face orice sa te faca fericita atunci ar trebui sa te lase sa iti duci catelul cu tine.Nici eu nu l-as lasa daca as fi in cazul tau.Trebuie sa vorbesti cu ei, oricat iti este de greu.Pana la urma, este vorba despre catelul tau pe care sunt sigura ca il iubesc si ei.Mai mult decat atat, daca catelul are si actele necesare atunci e si mai bine. happy

| Laaaaaariiiiiiiii a răspuns:

Convorbire gen: Uite mami, ştii că îmi e foarte greu să îmi las căţelul acasă pe timp de vară, sau să îl las în grija altcuiva, şi mă gândeam că dacă tot microcip şi paşaport l-am putea lua cu noi. Te implor mă face foarte fericită.

Sper că va merge mai ales dacă vor să fii fericită şi până la urmă nu e cine ştie ce. nu?

| WhatDăFack a răspuns:

Poi spune-le direct să nu zică că te milogeşti de ei, fă pe supărata puţin să li se facă milă. Baftă!:3

| mersec2RR a răspuns:

Convorbire: Tu: Mami eu imi iubesc catelul si vreau sa il luam in excursie, pot?
Mama ta:Nu vreau.
Tu: Daca nu il luati cu noi raman singura acasa.
Mama ta: Poti sa-l iei daca faci curat in camera ta si inveti mai mult si sa iei mereu nota 10