| wekinzsianimale a întrebat:

Pisicile mele trebuie sa nasca sunt si de duminica au disparut, ce s-a intamplat cu ele au fugit sau nasc undeva mai retras sau ce? Apropo pisicile mele sunt de curte si pot sa sara gardul si sunt la prima nastere, au un an.

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

In nici un caz nu vor fata undeva unde sa vezi tu, deoarece le este teama ca vei face ceva la puihappy Este un instinct de aparare pe care ele il auhappy Stai linistit/a ca sunt prin poza, dar se ascund in cele mai nepotrivite locuri si neasteptatehappy Si pisica mea se baga in dulap, sub pat, in pod si in alte locuri cand era in perioada astahappy O sa vina sa manance si atuci ar fi bine sa le urmaresti sau sa le fortezi oarecum sa stea in locul pe care l-ai stabilit...si daca este ziua respectiva ar fi foarte bine sa stai putin cu ele ca sa nu patesti ca mine(precizez ca pisica mea a fatat in pat pentru a sta langa mine sa o mangai) happy Bafta:*

3 răspunsuri:
| Cornelcmn8 a răspuns:

Se duc sa nasca undeva retras, undeva unde se pot incalzi de ceva, de ex pisica mea a fatat in dulap pe hainele parintilor meihee hee... cautale undeva unde cred ele ca se pot incalzi pe timp de noapte sau se pot adaposti. intr-un hambar, pod, dulat, soba, pe iarba...

| animedrawy12 a răspuns:

Si eu am 2 pisici:o pisica si puiul ei care este motan.Sincer,pisica mea nu avenit 2 zile acasa dar eu stau la bloc la etajul 1 si urca pe un copac dar mereu am vazut-o. Dupa doua zile a venit si cu cei doi pui dar din pacate unul a murit(poveste lunga). Cred ca ar trebui sa o astepti dar puii nu o sa ii scoata foerte des din culcusul care l-a gasait asa ca va sta cu ei.Cred case va intoarce pentru ca la tine gaseste tot ce ii trebuie.Se va intoarce, crede-ma!

| Gasy a răspuns:

A mers sa nasca in alt loc ca sa stea retrasa cu pui dar daca nu se intoarce in maxim 1luna nu stiu