| nightking1999 a întrebat:

Puteti sa imi dati nume de taramuri sau nume de tari mistice/magice?
Ca sa va faceti o idee e vorba despre o carte pe care vreau sa o scriu, o carte, fiecare tara avand ca provenienta a vitalitatii un element (apa,foc,pamant, aer, eter)

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă mintea ta nu poate născoci un nenorocit de nume, las-o baltă de "cart pe care vre"i s-o compui și fă-ți temele pentru școală

| johnnny123 a răspuns:

Oare tot asa facea si Tolkien, oprea oamenii pe strada si le zicea "Puteti sa imi dati nume de taramuri sau nume de tari mistice/magice, ca vreau sa o scriu o carte?"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Terra Cota

| sweetys a răspuns:

Încearcă sa traduci cuvintele/elementele respective în mai multe limbi, dar nu engleza, germana etc. (care sunt uzuale), și vezi în ce limba suna mai sonor. Trebuie sa găsești o limba mai puțin cunoscuta. Succes!